Väljako ja Mäeuibo pälvisid Euroopa karikasarja üldarvestuses oma klassides teised kohad

Nädalavahetusel peeti Šveitsis Verbieris mäestlaskumise Euroopa karikasarja finaaletapp. Üldarvestuses teenisid Katarina Väljako (Fun timez crew) ja Riko Mäeuibo (AP/RW-Trans racing team) oma vanuseklassides teised kohad.

Šveitsi kogunes 220 mäestlaskujat 23 riigist, et selgitada välja parimad. Teiste seas oli stardis viis eestlast: Väljako, Mäeuibo, Siim Savik (Fun timez crew), Robert Johanson (Hawaii Express) ja Armin Pilv (AP/RW Trans Racing Team).

Pro U19 naiste vanuseklassis pälvis Väljako kolmanda koha ajaga 6.30,910. Kõige kiirem oli poolatar Amelia Dudek (5.33,086) ning teise aja sõitis välja itaallanna Asia Sirolla (6.19,806). Pro U17 meeste võistlusel sai Mäeuibo kuuenda koha tulemusega 4.27,706. Võidu teenis itaallane Lorenzo Mascherini (4.14,170), pjedestaalile mahtusid veel uusmeremaalane Tyler Waite (4.15,350) ja iisraellane Omri Danon (4.19,261). Pro U19 meeste hulgas lõpetas Siim Savik 14. positsioonil ajaga 4.40,865. Kolme parema hulka sõitsid end kreeklane Marco Lamaris (4.22,377), tšehh Krystof Huš (4.23,614) ja itaallane Patrick Venturi (4.24,959).

Eliitklassi meeste hulgas võistelnud Pilv sai väikeses finaalis 39. koha ajaga 4.54,313 ja Johanson 52. koha tulemusega 5.25,279. Superfinaali võitis inglane Philip Atwill (4.07,506), edestades sakslaseid Simon Maureri (4.12,097) ja Felix Bauerit (4.13,038). Eliitklassi naiste seas olid parimad itaallanna Veronika Widmann (4.59,369), austerlanna Kerstin Sallegger (5.06,547) ja norralanna Kine Haugom (5.10,946).

Euroopa karikasarja üldarvestuses sai Väljako Pro U19 klassis teise koha 254 punktiga. Võidu viis Poola Dudek 564 ja pronksi Itaaliasse Eleonora Guglielmi 210 silmaga. „Võistlesin hooaja jooksul kahel etapil ja enda arust ei läinud mul kumbki kõige paremini. Alahindasin hooaja alguses seda, kui raske on füüsiliselt mäest alla sõita ja ei valmistunud piisavalt,“ rääkis Väljako. „Šveitsis oli väga pikk ja äge rada. Ma ei olegi kunagi nii pikal rajal sõitnud. Seal oli palju kive ja kurve ning vähe sirget maad, kus oleks saanud hinge tõmmata. Minu jaoks oli raskeid kohti palju ja nõrgad käed tegid asja eriti keeruliseks. Olin võistluse ajal juba nii väsinud, et proovisin lihtsalt alla jõuda. Õppisin sellelt võistluselt palju ja ootan juba uusi võimalusi. Nüüd on vaja talvel trenni teha, et järgmisele hooajale uue hooga peale minna.“

Mäeuibo pälvis U17 Pro klassis samuti teise koha, kogudes 340 punkti. Esimese koha sai itaallane Lorenzo Mascherini (422) ja kolmanda koha šveitslane Marius Krähenbühl (314). U19 Pro klassis teenis Mark Peterson (Valga Motoklubi; 58) 19. ja Savik (32) 27. koha. Kolm paremat olid tšehh Ondrej Kolecik (420), sakslane Lino Neumann (366) ja tšehh Kryštof Hušt (276).

Eliitmeeste konkurentsis sai Johanson (106) üldarvestuses 47. ja Pilv (84) 60. koha. Üldvõidu saavutas slovakk Adam Rojcek (813), edestades sloveeni Luka Bergincit (592) ja sakslast Simon Maurerit (550). Eliitnaiste klassis lõpetasid hooaja kolme parema seas sakslanna Justine Welzel (412), šveitslanna Delphine Bulliard (328) ja austerlanna Kerstin Sallegger (306).