Valitsus teeb Eestisse saabuvatele tippsportlastele erandi

auto

Vabariigi valitsus otsustas teisipäeval tippsportlastele kehtestada erikorra, mis lubab neil osaleda Eestis toimuvatel võistlustel.

Valitsuse otsusega kehtib 18. augustist 31. augustini erikord, mis tähendab, et erireeglite (sealhulgas testimise) täitmisel on riskiriikidest saabuvatel sportlastel võimalik Eesti pinnal toimuvatel spordivõistlustel osaleda. Alates 1. septembrist rakendatakse uut süsteemi juba kõigile eluvaldkondadele.

Lähiajal rakendub erand näiteks nädalavahetusel esmakordselt Eestis toimuvale rullsuusatamise MK-etapile ning ka septembri alguses Lõuna-Eestis toimuvale autoralli MM-etapile, puudutades Eestisse saabuvaid WRC meeskondi ja sõitjaid.

Erikorra tõttu oleks ka Tanel Kangertil ja Rein Taaramäel teoreetiliselt võimalik osaleda Eesti meistrivõistlustel, aga Eesti Jalgratturite Liidu sõnul seda siiski ei juhtu, sest nende eesmärgiks on startida Tour de France’il.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X