Valitsev maailmameister tunnistas murdumist ja karantiinireeglite teadlikku rikkumist

denis

Jalgrattamaailmas kogub tähelepanu kahekordse temposõidu maailmameistri Rohan Dennise käitumine, kes esines sotsiaalmeedias küsimusi tekitava postitusega ja kustutas seejärel oma Instagrami ja Twitteri kontod.

Reedel hakkasid internetis ringlema kuvatõmmised Dennise Instagrami kontolt, kus on tehtud pilt autorooli tagant, asukohaks Girona ja juurde kirjutatud austraallase kommentaar: “Päev 34 – murdusin ja lahkusin majast. COVID-19 võib p***** lakkuda ja samamoodi karantiin.”

Ineose võistkonna jalgrattur viibib hetkel Hispaanias, kus on maailma ühed karmimad koroonaviirusega seotud piirangud. Sportlased ei tohi selles riigis ka väljas treenimas käia.

Kui üks Instagrami kasutaja arvas, et Dennis poleks pidanud seda pilti avalikustama, vastas 2018. ja 2019. aasta temposõidu maailmameister: “Peaksin näitama päriselt, kui s*** on olukord või siis olema üks su armastatud droonidest, kes näitab oma tippsportlase “täiuslikku maailma”. Kumba eelistad – päris või võltsi?”

Teine kommentaar lisas, et Dennisel tuleb hiljem postituse pärast vabandada. Dennis vastas. “Kujuta ette, kui kõik elaksid sinu ideaalses maailmas, kus me ei saaks rääkida seda, mida mõtleme ega näidata oma emotsioone.”

Sarnaselt teistele profisportlastele on ka maailmameister olnud sunnitud treenima sisetingimustes ja võitis eelmisel nädalal Ineose võistkonna korraldatud virtuaalse mõõduvõtu.

Tegemist pole esimese korraga, kui Dennis sotsiaalmeediast tagasi tõmbub. Samamoodi käitus ta eelmisel aastal pärast Tour de France’i poolelijätmist. Austraallane põhjendas seda toona sooviga kaitsta oma vaimset tervist.

Ineose meeskond keeldus sel nädalal juhtunut väljaandele Cyclingnews kommenteerimast.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X