Valgehobusemäel olid võidukad Maris Kaarjärv ka Peeter Tarvis

IMG_9569

Palavas suveilmas ja tõusuderohkel Valgehobusemäe XCO rajal peetud Husqvarna olümpiakrossi karikasarja 5. etapil olid täiskasvanute arvestuses parimad Maris Kaarjärv ja Peeter Tarvis. Eeskätt meeste arvestuses oli enne starti esikolmiku kohtade äraarvamine keerukas. Mehi, kes võimelised võitma oli rohkem kui pjedestaalil kohti. Esimestel ringidel domineeris hoogsalt liikunud Joosep Mesi aga sõidu edenedes pani kogenud Peeter Tarvis oma vastupidavuse maksma ja lõpetas sõidu minutilise eduga Siim Kiskoneni ees, Joosep Mesi saagiks jäi kolmas koht.

Naiste esikolmik oli Maris Kaarjärv, Annabrit Prants ja Sille Puhu.

Võistlejatele igakülgseid väljakutseid pakkunud rajal näitasid noorteklassides parimaid tulemusi Eleanor Rang, Kaarel Laansoo, Marta Mõttus, Steven Sumberg, Loore Lemloch, Sebastian Suppi, Mairit Kaarjärv, Matthias Mõttus, Mia Carla Tegelmann ja Johann Mattias Puuorg.

Juba viiendat korda peetud Valgehobusemäe XCO võistlussõite jälgides on selgelt hoomatav ratturite sõiduoskuste väga suur areng. Seda nii noorte, kui ka täiskasvanute osas. Tehnilisemad rajalõigud, mis veel mõned aastad tagasi tekitasid paljudes küsimusi, kas ja kuidas neid sõita, ei valmista täna kellelegi raskuseid. Paljude noorte oskused on jõudnud juba tasemele, kus ei ole mingit probleemi, sõita edukalt välismaa tehnilistel radadel.Täname rattureid, kes sarjas osalevad ja tublisti edasi arenevad!

Juba eeloleval laupäeval ootab ees sarja järjekordne etapp –  09. juuli Lähte XCO.

Tulemused siin ja fotogalerii siin

Valgehobusemäe XCO 2022
Valgehobusemäe XCO 2022 mehed pildil vasakult: Siim Kiskonen, Peeter Tarvis, Joosep Mesi.
Valgehobusemäe XCO 2022
Valgehobusemäe XCO naised pildil vasakult Annabrit Prants, Maris Kaarjärv, Sille Puhu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X