Valgehobusemäe rattamaratonil võidutses Peeter Pruus

valgehose0

Laupäeval sõidetud Valgehobusemäe rattamaratoni võitis veenva edumaaga igapäevaselt Itaalias profileiba teeniv Peeter Pruus.

“Kusagil poolel maal olime Jõeääre ja ühe lätlasega kolmekesi ees, tõusul vajutasin ja järgi ei tulnud kedagi. Tunne oli hea, jõudu jagus ja pea lenksu all teist poolt sõites panin mitmes kohas napilt rajalt mööda. Ju siis oli rajatähistus mõeldud vähekene aeglasemale tempole,” sõnas Pruus.

“Pruus vajutas lihtsalt toore jõuga eest ära, mina olin kergelt piiraja lähedal, polnud mingit soovi nii-öelda litertades järele minna. Pealegi Pruusiga sõidame samas tiimis, poleks ilus konkurente kaasa vedada,” jäi päevaga rahule ka sarja üldliidrina jätkav Gert Jõeäär.

Naistest võitis teist etappi järjest Greete Steinburg. “Täna oli raske. Juba stardis jäin kohmitsema, tunne polnud kuigi hea. Rada ise oli tegelikult hea – singlid
vaheldumisi kiirete lõikudega. Muidugi Portugaliga võrreldes on siinsed sõidud ikka rallid, seal on tõusumeetreid ikka kordades rohkem,” üldliidrina
jätkava Greete Steinburgi muljed.

Järgmisena suundub sari Jõgevamaale, kui Kuremaa mõisa eest antakse 16. juunil start Kalevipoja rattamaratonile.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X