Vale teevalik rikkus Ärmi ideaalse päeva

Rait Ärm ja Norman Vahtra

Prantsusmaal jätkuval GP des Hauts de France velotuuri (UCI 2.Pro) neljandal etapil (Mazingarbe – Pont-a-Marcq; 166,8 km) võidutses belglane Warre Vangheluwe (Soudal Quick-Step; 3:35.22). Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix) sai 47. ja Norman Vahtra Van Rysel – Roubaix) 53. koha.

Vangheluwe järel lõpetas velotuuri üldliider Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale Team) ja uusmeremaalane Corbin Strong (Israel – Premier Tech). Ärm tundis ennast terve sõidu ideaalselt, kuid tegi enne finišit ringtee ees vale teevaliku, mis maksis hea tulemuse.

„Suutsin kõik munakivisektorid pundi ees hea koha peal olla. Finišis tundsin ka, et jalg on mega ja täna tuleb. Grupp oli päris väike, sest sõit oli raske ja paljud olid maha jäänud. Ma ei tea, kuidas ma sellise otsuse tegin, et viimasel ringteel läksin paremalt, kui kõik teised läksid vasakult. Parem pool oli niivõrd palju pikem, et jäin isegi grupist maha. Olen väga pettunud, sest olin suuteline väga hea tulemuse peale sõitma.“

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina Bennett. Belglane Milan Fretin (Cofidis) kaotab talle 14 ja kolmandaks kerkinud Strong 23 sekundiga. Ärm jätkab võistlemist 33. (+0.45) ja Vahtra 38. kohal (+0.59).

Laupäeval sõidetakse velotuuril Arquesi linnast Casseli. Etapi pikkus on 179,1 kilomeetrit.

Foto: Laurent Sanson

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X