Val di Soles peetakse cyclo-crossi MK-sarja etapp lumel, et näidata ala OM-i potentsiaali

FE5M2wjXoAYOSuH

Cyclo-crossi MK-sarja etapp Val di Soles peetakse lumel, et veenda Rahvusvahelist Olümpiakomiteed (ROK) võistluse sobivuses taliolümpiamängudele. 

Eliitmeeste ja -naiste võistlused peetakse pühapäeval, 13. detsembril Vermiglio suusakeskuses, mis asub 1261 meetri kõrgusel merepinnast. Kuigi Põhja-Euroopas on aeg-ajalt lumi ja jää võistlejaid üllatanud, siis seekord kavandatakse rajale spetsiaalsed lumelõigud. Kui talv juhtub Alpidesse aga varem saabuma, toimub kogu võistlus lumel. Taliolümpiamänge silmas pidades on see suur samm edasi, sest see on suurvõistluse kavva pääsemisel üheks eelduseks.

“Me loodame, et ROK-i president Thomas Bach vaatab seda võistlust,” avaldas cyclo-crossi MK-sarja korralduskomitee juht Tomas Van den Spiegel. “Rajal on juba lund, aga loodame, et seda tuleb juurde. Kui lumi ära sulab, siis toome seda mujalt juurde.”

Val di Sole MK-etapil on võistlustules ka Wout van Aert ja Tom Pidcock. Mathie van der Poel teeb oma cyclo-crossi avastardi 18. detsembril Rucpheni MK-etapil Hollandis kodupubliku silme ees.

Foto: Twitter/UCI Cyclo-cross World Cup

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X