Vahtra vedas Ärmi Belgias pjedestaalile, võit meeskonnakaaslasele

Rait Ärm

Belgia ühepäevasõidul Omloop van het Waasland (UCI 1.2; 183,1 km) pälvis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix) 3. koha. Head tööd selleks tulemuseks tegi tiimikaaslane Norman Vahtra, kes sai 21. koha. Karl Kurits (Israel Premier Tech Academy) finišeeris aga 20. positsioonil.

Esikoha teenis Ärmi ja Vahtra meeskonnakaaslane Samuel Leroux (4:02.36). Teise koha sai Pierre Barbier (Philippe Wagner/Bazin).

„Võistlustrass sobis mulle ideaalselt – sile ja munakivisektoritega. Põhimõtteliselt terve sõidu vältel rünnati ja prooviti eest ära saada. Proovisin ise ka, aga kedagi ei tahetud eest ära lasta,“ ütles Ärm võistluse järel. „Norman isegi sai sõidu keskel eest ära väikse pundiga, aga päris kiiresti toodi nad tagasi. Viimase kilomeetri sees lasi Norman tiimikaaslasega vahe sisse ja ta sõitis üksi võidule. Seejärel vedas Norman minu finišiks lahti ja olin grupi teine. Igati kordaläinud päev.“

Belgia teedel sõitsid võidu samuti naised. Esimesel Cyclis Classic ühepäevasõidul (UCI 1.2; 137,4 km) sai Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team; +0.25) 21. ja Elina Tasane (Doltcini O’Shea; +1.26) 43. koha. Kukkumisterohkel sõidul Kristi Kuldkepp (Baloise-WB Ladies) tulemust kirja ei saanud.

Foto: Van Rysel – Roubaix

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X