Vahtra sõitis välja hooaja parima tulemuse, kuid rahuloluks põhjust polnud

Prantsusmaal sõidetud ühepäevasel võistlusel Le Tour des 100 Communes (UCI 1.2; 176,2 km) pälvis Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) selle hooaja esimese TOP15 koha.

Sileda profiiliga võistlusel pälvis esikoha belglane Jonathan Vervenne (Soudal – Quick-Step Devo Team; 4:12.49), kes tegi viimasel kuuel kilomeetril uhke soolosõidu. Peagrupp finišeeris täpselt tema selja taga ja sealt oli kiireim prantslane Jeremy Lecroq (Philippe Wagner Cycling; +0.01). Kolmanda koha teenis norralane Sebastian Kirkedam Larsen (Uno-X Dare Development Team).

Oma tiimis liidrirolli kandnud Vahtra lõpetas 15. positsioonil ning hooaja avastardi teinud Gleb Karpenko (Materiel-Velo.com; +0.33) 91. kohal. Rait Ärm tulemust kirja ei saanud, kuna kukkus. Kuigi õnnetuse järel midagi katki ei ole, siis on pühapäevasel GP de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini (UCI 1.2) sõidul startimine küsimärgi all.

„Oli üsna klassikaline sileda profiiliga sõidukäik. Oma tulemusega ma ei ole rahul,“ ütles Vahtra. „Kuna Rait kukkus, siis oli lahtivedamisrongist üks liige puudu ja jäin liiga vara tuule kätte. Enne finišijoont pidin veel ka pidurdama, sest minu ees toimus kukkumine.“

Kokku sai tulemuse kirja 140 ratturit.

Foto: Go Sport – Roubaix Lille Metropole

Impression
X