Vahtra saavutas Türgis seitsmenda koha ja teenis esimesed punktid

Eesti maanteeratturite koondis lõpetas edukalt UCI 2.2 kategooriaga velotuuri Tour of Mediterrannean. Eesti parimana sai Norman Vahtra kokkuvõttes kirja seitsmenda koha.

Kolmepäevalise velotuuri kaksikvõidu kindlustasid Türgi ratturid Onur Balkan ja Batuhan Ozgur (+0.08). Mõlemad esindavad Torku Sekerspori värve. Kolmanda koha saavutas ukrainlane Tymur Malieiev (Lviv Cycling Team), kaotades võitjale 12 sekundiga. Eesti parimana sai Norman Vahtra seitsmenda koha, kaotust võitjale kogunes 20 sekundit.

Eesti koondise eesmärgiks oligi siledal tuuril mängida esisprinter Vahtra peale. Etappidelt teenis noormees 4., 12. ja 6. koha. Viimasel etapil saavutas Vahtra küll seitsmenda koha, ent konkurendi diskvalifitseerimise tõttu, tõusis ta protokollis rea kõrgemale. Seitsmenda koha eest teenis Vahtra oma esimesed selle hooaja UCI punktid.

Kõige rohkem jäi meestel kripeldama asjaolu, et koostöö veel ei sujunud sellisel tasemel, et oleks suudetud saavutada enamat. Vahtra on seda tüüpi sprinter, kes vajab korralikku lahti vedamist finishiks. Samas said kõik hea kogemuse võrra rikkamaks ja kindlasti suudetakse vigadest õppida ja näidata juba lähimal ajal teisest klassist sõitu.

Karl-Arnold Vendelin lõpetas 29., Joosep Sankmann 65., Peeter Pung 69., Sander Kempi 83. ja Oskar Nisu 97. kohal.