Vahtra lõpetas Valloonia velotuuri avaetapil peagrupis

Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) lõpetas Belgias toimuval Valloonia velotuuri (2.Pro) avaetapil peagrupis, 58. kohal.

Viieetapiline velotuur algas Genappe’i linnast ning esimesel päeval finišeeriti Heronis. 185,7-kilomeetrise avaetapi võitis kuni tänavu maini üheksakuulist võistluskeeldu kandnud Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma; 4:21.36), kes võidutses viimati 17 kuud tagasi. Mäletatavasti ei tohtinud hollandlane võistelda, kuna põhjustas 2020. aastal Poola velotuuri avaetapi finišis tõsise kukkumise.

Groenewegen edestas grupifinišis Vahtra meeskonnakaaslast Hugo Hofstetterit ning Gianni Vermeerschi (Alpecin-Fenix). Eestlane sai võitjaga sama aja ja 58. koha.

Kolmapäeval ootab rattureid ees 120-kilomeetrine grupisõit Zolderi lähistel. Trassile jääb neli esimese ja kolm teise kategooriaga tõusu.