Vahtra kerkis Beneluxi velotuuril taas viis positsiooni

17. Beneluxi velotuuri viiendal etapil (Riemst – Bilzen; 192 km) võidutses Caleb Ewan (Lotto Soudal; 4:26.24). Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) sai 109. koha ja jätkab kokkuvõttes 83. positsioonil.

Calebile järgnesid itaallane Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious) ja hollandlane Danny van Poppel (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux). Peter Sagan (Bora – Hansgrohe) sai teist päeva järjest neljanda koha. 109. tulemuse kirja saanud Vahtra kaotas võitjale viie minuti ja 59 sekundiga.

Kokkuvõttes kerkis eestlane aga viie positsiooni võrra ning jätkab 83. kohal (+9.36). Liidriks kerkis reedese etapi järel šveitslane Stefan Küng (Groupama – FDJ). Teisel ja kolmandal kohal on austraallane Luke Durbridge (Team BikeExchange; +0.02) ja prantslane Christophe Laporte (Cofidis, +0.06).

Laupäeval sõidetakse velotuuri pikim, 207,6-kilomeetrine etapp. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.