Vägeva sõidu teinud Kangert: olen esimest korda hooaja alguses heas vormis

kanks

Teist hooaega EF Pro Cycling meeskonnas sõitev Tanel Kangert on pika profikarjääri jooksul esimest korda seisus, kus juba veebruaris kannatab sõita kõrgetele kohtadele.

Favoriitide grupist oli Kangert Prantsusmaa ühepäevasõidul Faun-Ardeche Classic (184 km) esimesena finišis, ette jäi jooksikute grupist Remi Cavagna (Deceuninck-QuickStep). Rasketel lõputõusudel ei suutnud tuntumatest nimedest eestlasega sammu pidada Warren Barquil, Roman Kreuziger, Vincenzo Nibali jt.

“Ma ei tundnud end sõidu alguses väga hästi, aga poolel maal läks tunne oluliselt paremaks. Ent jooksikud olid juba ees ja mingil hetkel saabus teadmine, et võitlus käib poodiumi nimel. Mitte võidu nimel, sest Remi Cavagna oli lootusetult läinud. Ta on uus Jens Voigt. Aga täitsin eesmärgi poodiumile jõuda. Eriliselt meeldivaks teeb pooidumikoha asjaolu, et see tuli favoriitide grupiga sõites. Teised jäid jõuga maha. Külm ja märg ilm mulle sobib. Olen harjunud. Olen sellistes oludes varemgi tulemust teinud, kommenteeris Kangert.

“Käesoleva hooaja eel muutsin paljut,” tunnistas Kangert. “Uus treener – ma ei kogunud pelgalt kilomeetreid, vaid reaalselt treenisin. Lõhkusin talviste treeningute osas enda jaoks mitmed dogmad. Talv ei saa olla vaid madala pulsiga kilomeetrite kogumine. Viibisin terve talve Hispaanias Gironas, mis võimaldas kogu aeg rattaga sõita, erialast treeningut teha. Juba praegu tunnen, et see kõik on ära tasunud. Viimasel kümnel aastal olen endale pidevalt sisendanud, et kevadised võidusõidud pole minu jaoks. Kogusin vormi sõit-sõidult. Praegune olukord aga näitab, et ma alles hakkan ennast avastama.”

8.-15. märtsini teeb Kangert kaasa WordTouri sarja kuuluval Pariis-Nice’i mitmepäevasõidul.

Allikas:  Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X