Uued kriisitoetused hõlmavad ka kultuuri, sporti ja täiskasvanute huvitegevust

805588h7861t28

Valitsus kiitis 17. detsembril heaks korralduse majanduse kriisimeetmete jätkumise kohta 2021. aastal. Teiste seas lepiti kokku abipakett kultuuriministeeriumi valdkondadele, mis hõlmab nii kultuuri, sporti kui ka täiskasvanute huvitegevust.

Kultuuriministeeriumi kaudu jagatavate toetuste kogumaht on ligi 1,4 miljonit eurot. Toetuste planeerimisel on oluline fookus seatud Ida-Virumaale.

“Koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangute tõttu on Ida-Virumaal kultuuri- ja spordielu seiskunud. Kultuurivaldkonna ja sportimisvõimaluste mitmekesisuse säilimiseks peame toetama sektori vältimatute kulude katmist,” ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Toetused on mõeldud nii kultuuriministeeriumilt tegevustoetust saavatele organisatsioonidele kui ka eraõiguslikele kultuuri- ja spordikorraldajatele, samuti on abipaketti planeeritud treenerite tööjõukulu toetused.

Abipaketi tingimused sarnanevad kevadisele kultuuri ja spordi kriisipaketile, kuid täpsed tingimused töötatakse välja ja taotlusvoorud avatakse jaanuaris. Taotlusi menetleb eri valdkondades kas kultuuriministeerium, Eesti rahvakultuuri keskus, integratsiooni sihtasutus või spordikoolituse ja teabe SA.

Fotol: Kultuuriministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Allikas: kultuur.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X