Uudiskiri mai 2021

Koduleht 1920x1280 mai

Aprillikuus tõid meie ratturid taas rohkelt positiivseid emotsioone.
Mihkel Räim (Mazowsze Serce Polski) tõi Türgi velotuuri etappidelt kolmanda ja  viienda koha, aga suurim saavutus oli kindlasti Belgradi velotuuri viimase etapi võit ning terve tuuri üldvõit. Sellega seoses kerkis Räime koduklubi Europe Tour`i reitingus parimaks kontinentaalklubiks.
Vägitegusid tegi naljakuul ka Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux), kes võitis kõrgetasemelise Rhodose velotuuri kolmanda etapi.
Üle pika aja saime kuulda häid uudiseid ka Eesti maantee naisratturitelt, Laura  Lizette Sander ja Elisabeth Ebras võtsid Taanis kaksikvõidu.

Maastikuratturid on samuti jätkanud stabiilselt heas vormis. Seda näitavad Janika Lõivu kohad TOP 6-es, näiteks  lõpetas Lõiv Hispaania maastikurattavõistluse kolmandana ja läks sellega Kataloonia Karikasarja juhtima. Maaris Meier lõpetas Portugali XCO sarja etapi 4. kohal, Mari-Liis Mõttus tõi 9. koha Hispaania maastikuratta tuurilt. Hooajaga sai käe roheliseks ka Peeter Pruus, kes on ühtlasi üks Tokyo olümpia varumehi.
Koroonast tingituna on mitmed maailmakuulsad võidusõidud edasi lükatud, näiteks legendaarne Prantsusmaa ühepäevasõit Pariis-Roubaix’ toimub oktoobris.
Kõigest hoolimata on sport, eriti rattasport, endiselt hinnas! Seda tõestab värske uudis, et Holm pank paneb ratturite järelkasvule õla alla, asudes toetama Baltimaade ainsat rahvusvahelises rattaliidus (UCI) registreeritud meeskonda, Ampler Development Team’i.
Lõpuks ometi on käes mai, mis tähendab piirangute leevenemist ja senisest veel rohkem rattaga sõitmist! Nelikümmend aastat tuhandeid Eesti ja välismaa rattasõpru rõõmustanud 40. Tartu Rattaralli sõidetakse tänavu olude sunnil virtuaalselt, kuid Valitsus andis Tour of Estonia korraldajatele rohelise tule, mis tähendab, et profid tuuakse meile lausa koju kätte!

  • EESTI JALGRATTURITE LIIDU ÜLDKOOSOLEK TOIMUB 13.05.2021 uuri lähemalt
  • TELLI EESTI JALGRATTURITE LIIDU LITSENTS 2021 aastaks siit
  • EJL KALENDRI MUUDATUSED SEOSES COVID-19 PIIRANGUTEGA leiad siit jooksev info võistluste toimumise/mitte toimumise või edasi lükkamise kohta avaldatakse EJL kodulehe uudiste rubriigis ja võistluskalendris.
MAANTEE
L 01.05Kalevi meistrivõistlused kriteeriumis – edasi lükatud I Tallinn
K 05.05Filter Temposari I etapp – vana kpv 28.04 I Maardu
P 09.05Filter Maanteekarikasari I etapp I Jõgeva
K 12.05Filter Temposari II etapp I Jüri
L 15.05Kalevi esivõistlused kriteeriumis I Tallinn
K 19.05Rahinge TT2 – Transtar Temposari II etapp I Tartu
K 19.05Filter Temposari III etapp – vana kpv 09.06 I Aruküla
L 22.05EMV kriteeriumis/ 63. Elva tänavasõit
P 23.05Filter Maanteekarikasari II etapp I Elva
K 26.05Filter Temposari IV etapp I Kiili
N-L 27.-29.05Tour of Estonia 2021 (UCI 2.1) I Tallinn
P 30.0540. Tartu Rattaralli – virtuaalne
MAASTIK
01.-31.051. Tallinna Virtuaalarvestusega Rattamaraton
L 15.057. Alutaguse Rattamaraton (BOSCH EMS) – uus kpv selgub I Ida Viru maakond
L 22.05Põleva Kivi XCO 2021 (UCI C2) I Ida Viru maakond
P 23.05Valgehobusemäe XCO 2021 (UCI C2) I Järva maakond
  • EESTI PROFILEPINGUGA RATTURITE SAABUVAD VÕISTLUSED Eesti maantee,- maastiku,- BMX profiratturite võistlusgraafiku leiad kodulehelt siin. Tulenevalt koroonaviirusega seotud piirangutest maailmas võib graafik muutuda! Hoiame teid infoga kursis meie facebookiinstagrami ja kodulehe uudiste kaudu.

Eesti maastikuratta koondise eesmärk on mais Janika Lõivu kvalifitseerumine Tokyo olümpiale. Selleks lähevad arvesse Saksamaa (8.-9. mai) ja Tšehhi (15.-16. mai) MK-etappide tulemused. Lõplik kvalifikatsioonitabel peaks olema avalik alates 18. maist!

Karmen Reinpõld, Eesti maastikuratturite koondise peatreener, triatloni- ja jalgrattaspordi treener jpm. Trennikõne #25 on teaduspõhiselt treeningmetoodikast ja tervisekäitumisest kõnelev podcast, kus Karmen räägim füsioloogiast, lihaskiutüüpidest aga ka kõigest muust, mis puudutab vastupidavust ja selle treenimist KUULA

Antti-Jussi Juntunen on 22-aastase soomlane, valitsev Soome meister grupisõidus, täna sõidab ta Eesti profitiimis Ampler Development Team.​​ Eestis noorsportlasena võisteldes, jõudis ta mõtteni, et siin on paremad võimalused jalgrattaspordis tippsportlaseks sirguda kui kodumaal. Ta õppis ära eesti keele ning sai koha Audentese spordigümnaasiumi Otepääl KUULA

Rein Taaramäe, Eesti viimase kümnendi üks edukamaid profijalgrattureid viibides mäestikulaagris Hispaanias Sierra Nevadas andis usutluse Jalgrattapalvikule.
Teemades: uus klubi ja roll meeskonnas, kommentaarid käesoleva aasta startide kohta, mitu suurtuuri tänavu terendab ning mis hoiab silma säramas, mida tegi pärast Kataloonia velotuuri Hollandis jne. Lõpetuseks ootamatu avaldus Tokyo olümpiat kohta KUULA

Jaan Kirsipuu, Eesti maanteekoondise peatreener, endine tippsõitja. Räägime Tokyo olümpiamängudest, Tour of Estoniast ja sellest, kus võiks eestlased tänavusel aastal tõeliselt sähvatada. Lisaks jalgrattaspordi üldisemad teemad, Fabio Jakobseni tagasitulek, naiste jalgrattaspordist, Mark Cavendish ja finiširagin Mathieu van der Poeli isaga. Lisaks kõmuline Lance Armstrong ja Tour de France KUULA

IGALE LAPSELE JALGRATAS projekti raames kutsutakse kõiki Eestimaa inimesi üles puudustkannatavatele lastele ja noortele ära kinkima enda kasutuna seisma jäänud jalgrattaid. Annetatud jalgrattad kogutakse piirkonniti kokku, vajadusel hooldatakse ja seejärel transporditakse üle Eesti asuvatesse jagamispunktidesse, et need sealt siis juba koostöös erinevate organisatsioonide, kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaalosakondadega uutele omanikele edasi toimetada. Kõik rattad, mis lastele ja noortele üle antakse saavad olema liikluskõlbulikud. Lisaks rattale saab iga laps turvaliseks rattasõiduks uhiuue kiivri. Kui soovid ka anda oma panuse laste heaks, siis uuri lähemalt siit.

TOETA SPORTI ja ole eeskujuks Eesti inimeste liikumisharrastuse edendamisel! Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee

🚩 Liitu tulevaste kuukirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A

🚩 Loe uudiskirja veebis https://op7ofyg2.sendsmaily.net/template/preview/id/5/

Liitu Eesti Jalgratturite Liiduga Instagramis ja Youtubes!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X