Uudiskiri juuni 2021

Koduleht 1920x1280 juuni

EJL uudiskiri juuni 2021

Maikuu oli jalgrattamaailmas tavapäraselt väga tihe ja põnev, kuid lisaks sellele oli maikuu tegus ka Eesti Jalgratturite Liidule. Toimus Liidu üldkoosolek, mille tulemusena valiti presidendi ametit jätkama Raivo Rand ning selgus ka uus juhatus. Täname Raivo Randi kõige tehtu eest ning kõige selle eest, mis me veel koos ära teeme, samuti soovime jõudu ja jaksu meie rattaspordi toetamisel kõigile uutele juhatuse liikmetele. Ühtlasi sai kinnitatud Eesti Jalgratturite Liidu arengukava perioodiks 2022-28 ehk siht on meil selgelt silme ees, nüüd peame vaid üheskoos oma liikmetega selle ellu viima!

Viimaks alagas ka Eestis rattahooaeg ja toimunud on esimesed võistlused Tartu Rattaralli 40. juubeli virtuaalne sõit ja käimas on Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasari, kus on toimunud kolm etappi Põleva Kivi XCOValgehobusemäe XCOPirita XCO. Lisaks eraldistardi võistlused Filter – ja Transtar Temposarjad ning Team Rattapood Cup. Elvas selgitati välja Eesti meistrid kriteeriumis kus triumfeerisid Gert Jõeäär ja Elisabeth Ebras.

Üle pika aja oli võimalus näha meie oma proffe Eesti rattateedel, sest 28.-29. mail toimus esinduslik profisõit Tour of Estonia (UCI2.1) kus oli stardis ka väga tugeva koosseisuga Eesti maanteeratturite koondis, tulemused:
I. Karl Patrick Lauk (EST) National Team Estonia 14p.
II. Martin Laas (EST) National Team Estonia 17p.
III. Polychronis Tzortzakis (GRE) Kuwait Pro Cyclig Team 15p.

Välisvõistlustelt noppisid kohti esikümnes maanteeratturid Mihkel Räim´e Ungari Velotuuri etapil 5. koht, Karl Kurits´a 2. ja Madis Mihkels´i 3. koht Poolas, Siim Kiskonen´i 3. koht, Karl Patrick Lauk 5.koht, Rait Ärm 4. koht Prantsusmaal, Norman Vahtra Rwanda velotuuri etapil neljas ja edukad olid ka pararatturid Belgias Ostendis MK etapil.
Maastikuratturitel oli tihe kuu ja võisteldi nii Hispaanias Greete Steinburg 6. koht ja Peeter Pruus 7. koht kui ka Portugalis. Maaris Meier Portugal Cup tulemused: mäestlaskumine 6.koht, olümpiakross 4.koht, eraldistart 7.koht, grupisõit 2. koht.
Jaanika Lõiv´ul oli oluline võistlus olümpiapääsme saavutamiseks Tšehhis, kus saavutas MK etapil 14. koha. Lisaks võistles Janika kuu lõpus ka Tšehhis ja Slovakkias, kus kummalgi võistlusel saavutas esimese koha.

Loomulikult jääb maikuu meile meelde eelkõige kui Giro d’Italia (08.-30.05) kuu, sest stardis oli meie kullavara: Rein Taaramäe ja Tanel Kangert. Arvatavasti ei lähe meil meelest Giro 4. etapp, mil saime pöialt hoida meie oma mägedepojale, sest Rein Taaramäe 9. koht tõestas veelkord, et ta on tippmängus tagasi. Üldarvestuses saavutas Tanel 21. ja Rein 51. koha loe lähemalt

Üks olulisemaid rõõmusõnumeid oli aga see, et 18. mail kinnitas Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) Tokyo olümpiamängud´ele maastikurattas kvalifitseerunud riigid, mille hulgas oli ka Eesti. Olümpiale kvalifitseerus Eesti 17. kohaga ja meid läheb maastikurattas olümpiale esindama Janika Lõiv (Hawaii Express). Lisaks Lõivule esindavad Eestit Tokyo olümpiamängudel Tanel Kangert (Team BikeExchange) ja Peeter Pruus (Torpado Südtirol MTB Pro Team).

RAND & TUULBERG BALTIC ROAD CHAMPIONSHIPS 2021
Eesti / Läti / Leedu Meistrivõistlused maantee grupisõidus ja EMV eraldistardis
12.06 Grupisõidud MU vanuseklassile Otepääl
17.06 Eraldistardist sõidud Lüllemäel
18.06 “Gustav Cafe” kohvisõit kõigile
19.06 Grupisõitude I päev Valgas ja lastesõidud
20.06 Grupisõitude II päev Valgas
Uuri lähemalt siit Registreeri osalemine siin lastesõidule siin
Telli Eesti Jalgratturite Liidu litents 2021. aastaks siit

RAHVUSVAHELISEL JALGRATTAPÄEVAL 3.JUUNIL LIIGUN RATTAGA!

Eesti Jalgratturite Liit ja Transpordiamet kutsuvad 3. juunil rahvusvahelisel jalgrattapäeval kõiki eestimaalasi oma igapäevast teekonda läbima rattaga!
Alates 2018. aastast on 3. juunit hakatud tähistama rahvusvahelise jalgrattapäevana. Selle eesmärgiks on esile tõsta jalgratast kui lihtsat, kiiret, taskukohast, keskkonda arvestavat ja jätkusuutlikku liikumisvahendit. Ootame kõiki rattaga liiklema ja postitama sellest sotsiaalmeediasse fotosid #eestijalgratturiteliit #transpordiamet või saatma ejl@ejl.ee parimatest fotodest ilmub ka galerii Eesti Jalgratturite Liidu FB-i kontol.
Liitu sündmusega facebookis Rahvusvaheline jalgrattapäev

Tehvandi Spordikeskuses avati maastikurattarada Eesti Terviserajad avas koostöös Tehvandi Spordikeskusesega 1,7 km pikkuse maastikurattaraja, mis loob Otepääle uudsed treeningvõimalused nii eri vanuses harrastajatele kui professionaalidele. Rada sobib ka XCO maastikuratta olümpiakrossi treeninguteks ja võistlusteks loe lähemalt

EESTI MAANTEE- JA MAASTIKURATTURITE VÄLISVÕISTLUSED
Eesti profiratturite võistlusgraafiku leiad www.ejl.ee – uudised
Värskema info ja tulemustega hoiame teid kursis Eesti Jalgratturite Liidu facebookiinstagrami ja kodulehe uudiste kaudu.

MAANTEE
T 01.06 – Kavastu TT3 – Transtar Temposari III etapp
K 02.06 – Filter Temposari V etapp
T-K 08.-09.06 – Kalevi Noortetuur
K 09.06 – Filter Temposari VI etapp
L 12.06 – Eesti meistrivõistlused grupisõidus MU vanuseklassile
N 17.06 – Eesti meistrivõistlused eraldistardis
L-P 19-20.06 – Eesti meistrivõistlused grupisõidus
L 26.06 – Sangaste Valgete Teede Rattaralli
P 27.06 – Järva-Jaani 8. Rattaralli
P 27.06 – Järva-Jaani RSK 1. Rattavahetusega sõit (mnt/mtb)
MAASTIK
L 12.06 – Kõlleste Rattamaraton (Hawaii Express Estonian Cup)
P 13.06 – 7. Alutaguse Rattamaraton (BOSCH EMS)
P 27.06 – Järva 5. Rattamaraton
BMX
L 12.06 – Eesti Noorte Meistrivõistlused BMX krossis I etapp
P 13.06 – Tartu Linna meistrivõistlused BMX krossis
EJL kalendri muudatused seoes COVID-19 piirangutega leiad võistluskalendrist.

EESTI JALGRATTURITE TOKYO OLÜMPIAVORMI
Sel kuul kui selgusid meie olümpiasportlased tutvustasime ka koostöös moomoo´ga Eesti jalgratturite olümpiakoondise vormi Jaapanis Tokyo suveolümpiamängudel, mis toimuvad 23. juuli – 8. august 2021. Uuri lähemalt siit
Tokyo olümpiavorm Tokyo olümpiavorm

Jalgrattakohtunik Rein Kasela on jätnud mõjuka jälje Eesti spordilukku. Pea kolmkümmend aastat tegutses ta UCI rahvusvahelise kategooria kohtunikuna, Sellesse perioodi mahtus 17 erinevat MM-võistlust, kahed olümpiamängud, aga ka elukutseliste tippvõistlused Tour de France 91´96, Giro d’Italia ´90´92 ´00, rääkimata väiksematest võistlustest. Loe lisa mälestusteraamatust “Rattaga Paatnalt Pariisi“ ja usutlusest siin või kuula lugu Podcastist “Jalgrattapalavik
Rattaga Paatnalt Pariisi  ma olen jalgrattur mai 2021
Ma Olen Jalgrattur uus maikuu number on ilmunud ja müügilettidel:
-Rattamehaanik Risto Usin Bora-hansgrohe usutlus
– Aksel Nõmmela vaatab tagasi oma viiele profiaastale.
– Maastikusõidu õppetunnid harrastaja Margo Kippasto´lt.
– Jalgrattad seinal Colnago lugu
– Rattajutt keskealistele Andres Keil.
– Sangaste Valgete Teede rattaralli ja Tour of Estonial Lossi tn. munakivitõus.
– Rattaäri ja rattapoed Eestis nimekiri 35 tk

TOETA SPORTI ja ole eeskujuks Eesti inimeste liikumisharrastuse edendamisel!
Täpsema info ja koostöövõimaluste kohta kirjuta meile ejl@ejl.ee

🚩 Liitu tulevaste uudiskirjadega siin https://forms.gle/LEmC3rg6SmDSKWE3A

🚩 Loe uudiskirja veebis Eesti Jalgratturite Liidu uudiskiri juuni 2021

Liitu Eesti Jalgratturite Liiduga Instagramis ja Youtubes!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X