USA-s elav ja treeniv Jarno Trey: kolme aastaga jõudsin profilitsentsini

35280134_10155626874473366_3897907160146771968_n

Jarno Trey osales juuni alguses elliminaatori maailmakarikaetapil Ameerika Ühendriikides, kus ta pälvis 14. koha. Vaid poolteist tundi peale XCE finaalsõitu anti start maastikukrossi lühiformaadiga sõidule (XCC), kus eestlane teenis kõrge teise koha. Eesti maastikuratturite koondis uuris lähemalt mis ja kuidas.

Kreeka-Rooma maadlusega tegelevale Jarnole tutvustas rattaspordi ilu, võlu ja valu endine Eesti tippsuusataja Elmo Kassin ajal, mil Jarno USA-s õppides omandas ülikooli kõrvalt personaaltreeneri litsentsi. Esimese rattagi sai Jarno Elmo käest 2011. aastal.

“Peale tunniajast treeningut läksin järgmisel päeval kolmanda kategooriaga võistlusele,” meenutas Jarno, kuidas temast jalgrattur sai. “Juhuste kokku langemisel sain ma selga ühe kohaliku rattameeskonna riietuse ning samale võistlusele oli kohale tulnud ka antud meeskonna omanik. Lõpetasin sõidu algajate klassis viienda kohaga.”

Hea tulemuse eest pakkus meeskonna omanik Jarnole võimalust kaasa teha terve Ameerika karikavõistluste sari, milles eestlane aasta lõpus algajate klassi võitjaks krooniti.

“Peale esimest hooaega kulus mul kaks aastat enne, kui ma jõudsin Master klassi litsentsini ja peale seda läks aasta kui pälvisin profilitsentsi,” jätkas Jarno. “Seega 2014. aastal sõitsin ma esimest aastat profina ning võitsin kohe ka Ameerika karikal enduro võistluse üldarvestuses meistritiitli.”

Samal aastal jäi Jarno rattaga auto alla ning pidi eduka hooaja poolei jätma. “Uuesti sain liikuma järgmisel aastal ning seejärel anti mulle esimest korda võimalus proovida ka cyclocrossi. Esindasin Eestit ka maailmakarikaetapil, mille debüüt lõppes kukkumise tõttu 58. kohaga,” meenutab Jarno. “Sellest ajast olen aktiivselt profina võistelnud nii olümpiakrossi kui ka cyclocrossi võistlustel.”

Jarno sõlmis 2016. aastal lepingu Trek’i toetusega rattameeskonnaga. “Aasta hiljem toimus USA-s esimene XCE MK-etapp, kuhu meeskond mind saatis. Pälvisin sealt oma senise karjääri parima tulemuse, kui lõpetasin võistluse 11. kohaga,” ütles Jarno.

Tänavusest hooajast esindab Jarno maailmas Eesti koondise värve. “See oli minu soov ja meeskond andis mulle selleks loa,” selgitab Jarno. “Eesmärk on sel hooajal osaleda veel kahel cyclocrossi MK-etapil USA-s ja võimalusel ka mõnel teisel XCE MK-etapil ja MM-il, mis toimub novembri alguses Hiinas.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X