USA KONTINENTAALMEESKOND TEAM ILLUMINATE VÄRBAS OMA RIDADESSE KAKS EESTI RATUURIT

USA kontinentaalmeeskond Team Illuminate sõlmis uueks aastaks lepingu Martin Laasi ja Steven Kalfiga.

Ka eelmisel aastal sama klubi eest võistelnud Martin Laas on uue lepinguga rahul. „Viimase hooajaga võib enam-vähem rahule jääda. Eks mõned sõidud jäävad natuke kripeldama ja ideaalis oleksin pidanud võistluste lõpud enda kasuks kallutama, aga suures plaanis ei saa öelda, et kehvasti oleks läinud. Saavutasin viis profivõitu: Balti Keti Velotuuri esimesel etapil Tallinnas, Jaapani velotuuri kaheksandal etapil ning Tai tuuri neljandal, viiendal ja kuuendal etapil. Uuel hooajal tuleb tööd edasi teha ja võimalused realiseerida. Loodan väga, et saame klubiga rohkem sõite, kus osalevad ka suuremad klubid ning tänu sellele saaksin end rohkem proovile panna ja tulemust teha. See annaks kindlasti lootust, et lähitulevikus taas aste kõrgema tasemega klubiga käed lüüa,“ kommenteeris Laas uut hooaega.

„Järgmise aasta teeb vähekene lõbusamaks ja „kergemaks“ ka Steveni liitumine meeskonnaga. Steven on meile väga hea täiendus, kuna šveitslane lahkus viimasel hetkel klubist. Oleme varem koos sõitnud ja tean, et ta annab endast alati tiimi jaoks 100%,“ on Laas sõbra pärast õnnelik.

Eelmisel aastal Prantsusmaa amatöörmeeskonnas ASPTT Nancy sõitnud Steven Kalf on uue lepingu üle eriti õnnelik ja tänulik eelkõige Laasile, kes teda oma klubi managerile tutvustas.

„Kui lõhkusin halva õnne tõttu hooaja lõpupoole Tartu Rattamaratonil käe ja seetõttu ei pääsenud uue potentsiaalse klubiga Team Illuminate Rumeenia ja Kasahstani tuurile sõitmas, siis olin väga mures oma tuleviku pärast. Prantsusmaale ma enam tagasi ei soovinud minna ja ainuke lootus oligi saada järgmiseks aastaks Team Illuminate nimekirja,“ on Kalf tulemusega rahul.

„Olen väga õnnelik, et saan amatöörklubi asemel liituda kontinentaal tasemel klubiga. Uue klubi suureks plussiks on korralik varustus ja loomulikult see, et saab klubiga sõita kõrgemal tasemel UCI sõite erinevates maailma kohtades. Hetkel lihvime Martin Laasi, Mihkel Räime, Oskar Nisu, Alo Jakini ja Tanel Kangertiga vormi Hispaanias Gironas,“ lisas Kalf.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X