Ungaris viimasel etapil teisena lõpetanud Martti Lenzius kerkis veotuuri parimaks noorratturiks

Ungaris toimunud Rahvuste Karika sarja kuuluval meesjuunioride velotuuri kolmandal etapil (117,4 km) pälvis Eesti maanteeratturite koondise liige Martti Lenzius teise koha, millega ta kerkis üldarvestuses viiendaks ja parima noorratturi pingereas esimeseks.

Etapivõidu teenis poolakas Hubert Grygowski (2:45.56), Lenzius kaotas talle 46 ja rumeenlane Mihnea-Alexandru Harasim 50 sekundiga.

„Tuuri viimane etapp oli sile ja lootsime, et tuleb grupifiniš nagu päev varem. Meie ülesanne oli aidata Karl Kurits uuesti etapivõidule ja läbi selle tagada talle üldarvestuses esikolmiku koht,“ rääkis Lenzius. „Peale esimest vahefinišit, kus Kuritsal õnnestus kolmas koht saada, lasti pundis hoog alla ja toimusid mõned rünnakud. Rünnakute tagajärjel sai eest ära 15-liikmeline grupp, kus olin eestlastest ainult mina. Eesti koondis tegi taga kõvasti tööd, aga kahjuks ei õnnestunud peagrupil meid kätte saada. Umbes 25 km enne lõppu, peale teist vahefinišit, ründas jooksikute pundist Poola rattur, kes jäigi lõpuni ette ja võitis. Mina ründasin umbes 2 km enne lõppu ja keegi mulle tuulde ei saanud. Mul õnnestus saada etapil teine koht ja parima noorratturi särk. Saavutasin ka üldarvestuses viienda koha, aga kuna kolmas ja neljas koht käitusid ebasportlikult ja said selle eest ajalise karistuse, siis anti kolmanda koha karikas mulle.“

Karl Kurits sai kolmandal etapil 22. (+2.24) ja Virgo Mitt 50. (+2.56) koha. Aaron Aus ja Oliver Rüster finišisse ei jõudnud.

Kokkuvõttes pälvis esikoha Grygowski, Harasim kaotas talle ühe minuti ja kolme sekundiga ning Lenzius ühe minuti ja 12 sekundiga. Ebasportlikult käitunud itaallane Gabriele Bessega ja taantlane Boas Lysgaard kaotasid poolakale mõlemad ühe minuti ja 11 sekundiga. Kurits pidi leppima 18. (+2.35) ja Mitt 43. (+3.24) kohaga.

Meeskondlikus arvestuses sai Eesti meesjuunioride koondis seitsmenda koha.

One Belt One Road Nation’s Cup Hungary(2.Ncup) 17.-19.08.2022 fotod (Vanik Zoltan) siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Eesti juunioride koondis 2022
Eesti juunioride koondise kooseis: 25. Oliver Rüster; 26. Virgo Mitt; 27. Aaron Aus; 28. Lauri Tamm; 29. Martti Lenzius; 30. Karl Kurits; treener: Alo Jakin