Ultrarattur sõitis ühe aasta jooksul rekordilised 52 Everestingut ja üle ühe miljoni tõusumeetri

Jack-Thompson-52-Everests

Ultrarattur Jack Thompson on esimene jalgrattur, kes sõitis ühe kalendriaasta jooksul 52 Everestingut ja üle ühe miljoni vertikaalse tõusumeetri.

Kui paralleeli tuua maailma mainekama velotuuri Tour de France’iga, kus ratturid sõidavad kolme nädala jooksul ca 50 000 tõusumeetrit, siis Thompson oleks piltlikult öeldes sõitnud ühe aasta jooksu ca 20 Tour de France’i.

Everesting muudab sõidud veel keerulisemaks, sest selle ülesande juures on oluline koguda 8848 tõusumeetrit ühel päeval ning ühel ja samal tõusul edasi-tagasi sõites. Thompson võttis Everestingu ette nädalas ühe korra ja nii 52 nädalat järjest. Väga heas vormis ratturitel võtab ühe Everestingu tegemine aega keskmiselt 12 – 14 tundi.

Thompson aga ei sõitnud Everestinguid ja tõusumeetreid niisama. Tema missiooniks oli samal ajal tõsta teadlikkust vaimse tervise kohta ning koguda raha vaimse tervise probleemidega tegelevate organisatsioonide jaoks.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X