Ülipõnevaks kujunenud Giro liidrid alustavad viimast etappi sama ajaga

Itaalia velotuuri eelviimase, 20. etapi (Alba – Sestriere; 190 km) võitis britt Tao Geoghegan Hart (Ineos). Otsustavat päeva alustavad tema ning üldliidriks tõusnud Jai Hindley (Sunweb) sama sekundi sees.

Ineos tõstis laupäeval tempot eelviimasel tõusul ja jättis nõnda maha kaks päeva roosat särki kanda saanud Wilco Keldermani (Sunweb). Etapivõidu nimel hakkasid sõitma Geoghegan Hart, Hindley ja esimese meeskonnakaaslane Rohan Dennis.

Viimasel kilomeetril läksid Geoghegan Hart ja Hindley eest ning britt ületas finišijoone napilt austraallase ees. Geoghegan Hart teenis etapil kümme boonussekundit Hindley kuue vastu ja nii on meestel kokkuvõttes pühapäevase 15,7-kilomeetrise temposõidu eel sama aeg.

Jooksikute grupis sõita saanud Tanel Kangert püsis ees esimese tõusu lõpuni, siis langes aga tahapoole ning ületas finišijoone 40. (+8.28). Eestlane on üldarvestuses 32, kaotades duole 1:54.

“Ma olen sõnatu, unistasin sellest juba lapsena,” rääkis etapi järel Hindley. “On uskumatu privileeg suurtuuril liidrisärki kanda. Ei ole küll ideaalne seda Wilcolt võtta, aga on hea, et see jääb tiimi. Annan endast temposõidus parima – tulemusest hoolimata olen oma sõiduga rahul.”

“Seis on äärmiselt võrdne, rattasõidus võib kõike juhtuda,” tõdes Geoghan Hart. “Usun, et näitasin eelmisel temposõidul oma võimekust. Anname endast kõik ja juhtub see, mis juhtuma peab.”

Temposõiduna toimus ka Giro 14. etapp, siis oli Geoghegan Hart 13. ja edestas Hindleyt 1.15-ga.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.facebook.com/giroditalia/photos/a.396812843246/10157827418863247/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X