Ülipõnev kassi-hiire mäng tõi Flandrias võidu van der Poelile

Mathieu van der Poel 03.04.2022

Pühapäeval Belgias toimunud kuulsal Flandria ühepäevasõidul (Antwerp – Oudenaarde; 272,5 km) võttis lõpuspurdiga võidu Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).

Tour of Flanders sõidul esimest korda võistelnud Sloveenia staar Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) lõi 60 kilomeetrit enne finišit tõusul oma kaardid lauale, temaga suutsid kaasa minna vaid Van der Poel ja prantslane Valentin Madouas (Groupama-FDJ).

Kolmik püüdis 38 km enne lõppu kinni viimased jooksikud Dylan van Baarle (Ineos) ja Fred Wrighti (Bahrain Victorious), viimasel Oude Kwaremonti tõusul läksid talvel seljavigastust ravinud ja alles kaks nädalat tagasi hooaega alustanud van der Poel ja Pogacar kahekesi eest.

Paar edestas van Baarlet ja Madouasi lõpu eel poole minutiga, ent sloveen ja hollandlane alustasid siis pingelist kassi-hiire mängu, mille lahendas tunamullune van der Poel hiilgavalt: hollandlane ootas hetke, mil van Baarle ja Madouas nad kinni püüdsid ja alustas siis oma rünnakut, jättes Pogacari selja taha karpi kinni.

Finišijoonel võitis van der Poel ajaga 6:18.30, edestades Pogacari üldse pjedestaalilt välja jätnud van Baarlet ja Madouasi.

Markus Pajur (Arkea-Samsic) lõpetas 94. kohaga grupis, mis kaotas parimatele 10.13. Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB) ja Martin Laas (Bora-Hansgrohe) finišisse ei jõudnud.

Tulemused siin 

Info ERR Sport

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X