Üle kümne aastase traditsiooniga Äkke GP XCO üllatab ka sel aastal

Äkke XCO plakat

Kõigil osalejatel on võimalus, nädal enne Eesti meistrivõistluseid maastikuratta krossis, oma jalad lahti sõita Husqvarna Olümpiakrossi Karikasarja neljandal etapil. Võistlused toimuvad järgmise nädala pühapäeval,  16. juulil Narvas, Äkkekülas.

2016. aastal toimunud Eesti meistrivõistluste rada on saanud nii öelda 180 kraadise moderniseerimise. Kogu ring on läinud kiiremaks kuigi tehniliselt peab olema endiselt tähelepanelik. Sõitjatel tuleb kiireks sõiduks leida amortidele ning rehvidele sobivad rõhud. Äkke GP XCO atraktiivsele ja tehniliste elementide poolest rikkale rajale on juurde ehitatud palju „Flow“ elemente ja hüppeid, millest on võimalik vähem kegenud ratturil ka rahulikult üle sõita. Rada soosib endiselt ennekõike neid, kes ründavad kõige teravamalt lühikesi ent järske Äkkeküla tõuse ja on “lendamisega” sina peal. Osavamatel ratturitel on võimalik mõne laskumise peal võita ligi kolm sekundit. 4 km pikkuse ringi prognoositav sõiduaeg, millel on ca 100 tõusumeetrit, jääb 11-12 minuti vahele.

Äkke GP XCO toimub juba sel nädalavahetusel, 16. juulil Äkkeküla Spordikeskuses.

Äkke GP XCO korraldamist toetavad: Husqvarna, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuuriministeerium.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X