Üksi pingutanud hollandlane võitis maineka ühepäevasõidu

Kõrgeima kategooria jalgratta ühepäevasõidu Dwars door Vlaandereni ehk sõidu Otse Läbi Flandria (Roeselare – Waregem; 184,1 km) võitis muljetavaldava esitusega hollandlane Dylan van Baarle (Ineos Grenadiers; 3:58.59).

Ilmselt karjääri hinnalisima esikoha teeninud van Baarle kuulus sõidu kestel jooksikute sekka, kelle eest spurtis omakorda minema ja 50-kilomeetrine üksi punnitamine tasus end ära.

Kolm aastat tagasi Hollandi temposõidu meistriks kroonitud van Baarle tegi Dwars door Vlaanderenil hea sõidu ka 2015. aastal, kui lõpetas kolmandana.

Napilt enne jälitajaid jõudis finišisse teinegi jooksik Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Credits), kes kaotas van Baarlele 26 sekundiga.

Temaga sama aja sai peagrupp, kelle eesotsas finišeeris ja tuli kokkuvõttes kolmandaks belglane Tim Merlier (Alpecin-Fenix).

Sõidu eel favoriitide sekka peetud ratturitest oli olümpiavõitja Greg van Avermaet (AG2R Citroen) seitsmes, prantslane Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) 22. ning võitjale minuti ja 41 sekundit kaotanud hollandlane Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) 58.

Ainsa eestlasena stardis olnud Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) katkestas.