Ukrainlane teenis juunioride EM-il soolovõidu, Karpenkolt hea sõit

670297hac5at63

Hollandis Alkmaaris jätkuvatel jalgratta maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel võidutses juunioride grupisõidus uhke soolovõiduga ukrainlane Andrii Ponomar. Gleb Karpenko kuulus viimasele ringile minnes veel jooksikute hulka.

115 kilomeetri pikkuse distantsi läbimiseks kulus Ponomaril kaks tundi, 32 minutit ja 27 sekundit. Teise koha sai ukrainlase järel 21 sekundit hiljem lõpetanud kolmiku seast parima sprindi teinud sakslane Maurice Ballerstedt, kes edestas temposõidus kulla kaela saanud itaallast Andrea Piccolot ja hollandlast Enzo Leijnset.

Järgmine suurem grupp finišeeris võitjast 43 sekundit hiljem, kus sprintis end kuuendale kohale Tšehhi rattur Mathias Vacek. Selle grupi ees napsas veel viienda koha sakslane Marco Brenner (+0.38).

Kolm ringi enne finišit oli võistlusel soodne seis ka Eesti jaoks, kui jooksikute hulgas oli eestlane Gleb Karpenko. Lõpuringile minnes kuulus Karpenko seitsmemehelisse gruppi, kes kaotas tol hetkel Ponomarile nelja sekundiga. Finišisse jõudis Karpenko aga 27. kohal. Täpselt tema ees, 26. kohal lõpetas parima eestlasena Toomas Vool. Joonas Kurits kaotas võitjale 3.56-ga ning sai 43. koha. Temposõidus 11. koha saanud Artjom Mirzojev ületas finišijoone 55. kohal ja Anton Livintsen 70. kohal. Mõlemal mehel kogunes kaotust võitjale 7.41. Eesti valitsev grupisõidu meister Henry Treimuth tulemust kirja ei saanud.

Homme sõidetakse EM-il kuni 23-aastaste meeste ja eliitklassi naiste grupisõidud, millele saab kaasa elada ka ETV, ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X