Uibokand ja Prants lõpetasid kevadlaagri Kreekas kõrgetasemelisel olümpiakrossi võistlusel

Janelle Uibokand

Kreekas toimunud kõrgetasemelisel olümpiakrossi võistlusel Salamina Epic Race (UCI HC) teenis Janelle Uibokand eliitnaiste klassis 18. koha ning Annabrit Prants kuni 23-aastaste seas seitsmenda tulemuse.

Eliitnaiste seas võidutses belglanna Emeline Detilleux (Rockrider Racing Team; 1:26.10), edestades klubikaaslasest ameeriklannat Saviia Blunki (+0.08) ja hollandlannat Lotte Koopmansi (KMC MTB Racing Team; +2.10). Uibokand kaotas võitjale ühe ringiga.

„Tulin Kreekasse, et võtta muust elust aeg maha ning proovida saada pead puhata ja treeningud paremini reele tagasi. Paraku see ei ole see õnnestunud eriti sujuvalt ka siin, sest sain Kreekas meeletute kõhuvalude tõttu kiirabiga haiglas käia. Õnneks tundub, et hetkel on probleem vist kontrolli alla ja saan ikka rattal liigutada,“ rääkis Uibokand. „HC kategooria sõit sai plaanitud õppimise ja intensiivse treeningu eesmärgiga ja need eesmärgid said täidetud. Sain elu esimese UCI olümpikrossi võistluse ära proovitud ja siit peab saama ainult paremaks minna nii vormi kui oskuste poolest.“

Kuni 23-aastaste naiste seas jõudsid esikolmikusse itaallanna Nicole Pesse (RDR Italia Factory Team; 1:21.01), belglanna Julia Gregoire (BH-Wallonie MTB Team; +2.05) ja itaallanna Nefelly Mangiaterra (+5.12). Prants kaotas võitjale ühe ringiga.

„Tegime Kreekas kevadlaagri ning võtsime plaani laagri lõpus võistelda Salamina Epic XCO sarja etapil, et koguda UCI punkte. Laagri lõpus oli hea ennast proovile panna ja vaadata, kuidas vorm on,“ lisas Prants.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X