Üheksanda Sangaste Valgete Teede Rattaralli võitis viiendat korda Alo Jakin

image001 (1)

Laupäeval, 2. juulil startis Sangaste lossi õuelt juba üheksandat korda Sangaste Valgete Teede Rattaralli, mille 94,5 km pikkuse põhisõidu võitis Alo Jakin klubist Peloton ajaga 2:14:23.

Stardinimekiri oli taaskord uhke, alustades värskest grupisõidu Eesti Meistrist Mihkel Räimest. Lisaks oli stardis grupisõidu hõbe Siim Kiskonen, neljakordne Sangaste Valgete Teede Rattaralli võistluse võitja Alo Jakin, Rein Taaramäe, Norman Vahtra jt. Võistluse distantsid olid sel aastal 95,4 km; 66,5 km ja 25,8 km. Nii 95 km kui 67 km distantsil oli lubatud kasutada vaid maantee või tsüklokrossi jalgrattaid. Kokku osales sel aastal võidusõidul 158 ratturit (sh põhisõidul 29).

Teisele kohale jäi tänasel võidusõidul Mihkel Räim (Burgos-BH) ja kolmas oli Jakini klubikaaslane Oskar Nisu.

„Täna ei olnud mul jalgade mõttes kõige parem seis, aga 25 km enne lõppu läks olukord järjest paremaks. Meid oli ees neli meest ja jälgisin pidevalt teiste sõitu. Keegi väga rünnakuid ei teinud ja jäin ootama lõpu tõusu. Seal Norman Vahtra kukkus ja Mihkel Räim ründas. Oskar Nisu oli ka kambas, aga kangestus pisut ning saime Räimega koos tõusul minema, mille tulemusel jäi Nisuga väike vahe sisse. Kuna Nisu on mu tiimikas, siis mina enam vahetusi ei võtnud. Lootsin, et Nisu jõuab järgi, aga Räim oli nii tugev ja ei lasknud sellel juhtuda. Lõpusirgeks oli Räim juba nii palju energiat kulutanud vastupidiselt minule ning see võimaldas mul viimasel lõpusirgel rünnata ja nii minu viies võit sellel rattasõidul tuli,“ võttis Jakin võidusõidu kokku.

Naistest oli sel aastal parim Viljandi Rattaklubi kasvandik ja Eesti Meistrivõistluste hõbe maanteeratta naiste grupisõidus Kristel Sandra Soonik. „Sel korral olid sõidutingimused päris keerulised, lisaks kuumale ilmale valitses kruusateedel pidev tolm. Naiste konkurents esikolmiku kohtadele oli tihe ja sõidu lõpp väga tehniline. Heaks lõpuks pidi olema päris ees, mis mul õnnestus ja võin sooritusega igati rahule jääda,“ kommenteeris neljandat korda Sangaste Valgete Teede Rattarallil osalenud Soonik.

Sangaste Valgete Teede Rattaralli on Eesti üks omanäolisemaid võidusõite, mis liigitub küll maanteerattasõidu alla, kuid rada on vürtsitatud asfaldilõikude vahele pikitud kruusalõikudega. Rada kulges Sangaste–Karula–Lüllemäe kandi maaliliselt looklevatel väikestel teedel. Stardi ja finišipaik asus kuulsa Sangaste lossi ees.

  • Matka- ja noortesõidu (25,8 km) parimad:
    I Kermo Tamm (Kalevi Jalgrattakool,M); II Karel Gustav Rei (CFC Spordikool, M14); Ivan Chornohor (Lõuna-Eesti Rattaklubi, M14)
  • Keskmise distantsi (66,5 km) parimad:
    I Joonas Jaht (Rein Taaramäe Rattaklubi, M16); II Matthias Mõttus (Haanja Rattaklubi, M16); II Margus Mikson (Valio Eesti AS, MSen2)
  • Naiste parimad keskmisel distantsil (66,5 km)
    I Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi, NSport), II Elina Tasane (NSport), III Hanna Karoline Taaramäe

Tulemused üleval SIIN

2022. aasta naiste parim Kristel Sandra Soonik Viljandi Rattaklubist võtab tänase sõidu kokku siin
Üheksandat korda toimunud Sangaste Valgete Teede Rattaralli võitis viiendat korda Alo Jakin intervjuu siin
Alo Jakin
Sangaste Valgete Teede Rattaralli 2022 võitja Alo Jakin. Autor Adam Illingworth

Rohkem infot ja fotomaterjali leiab SIIT

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X