Ühe nooremana stardis olnud Eesti rattur sai MM-i temposõidus 45. koha

Itaalias Imolas toimuvad maanteeratturite maailmameistrivõistlused jätkusid reedel meeste temposõiduga, kus Gleb Karpenko sai 45. koha.

Viimast kuud 18-aastane valitsev Eesti meister, kellest on starti läinud ratturitest noorem vaid uus-meremaalane Finn Fisher-Black, kaotas koduradadel võidutsenud Filippo Gannale 4.23. Finišisse jõudis 56 meest.

37,1-kilomeetrisel distantsil edestas itaallane hõbeda võitnud belglast Wout van Aerti 27 ja pronksimeest Stefan Küngi (Šveits) 30 sekundiga. Esimesena jäi medalita britt Geraint Thomas (+0.37), viienda koha saavutas Austraalia rattur Rohan Dennis (+0.40).

MM jätkub Imolas grupisõitudega, laupäeval võtavad 143-kilomeetrise distantsi ette naised (Eestit esindab Mae Lang) ja pühapäeval on meeste teekonna pikkuseks 258 km (Tanel Kangert ja Peeter Pruus).

Allikas: sport.err.ee