UEC avaldas 2022. aasta riikide- ja medalite edetabeli, Eesti on vastavalt 16. ja 18. positsioonil

Euroopa Jalgratturite Liit avaldas 2022. aasta riikide- ja medalite edetabeli. Eesti jalgratturid võitsid tänavu EM-idelt mäletatavasti ühe kuld- ja ühe pronksmedali. Seejuures ei ole arvestatud seeniorklassi sportlaste tulemusi.

Eestile teenis Euroopa meistri tiitli Riko Mäeuibo, kes võidutses mäestlaskumises U15 vanuseklassis ning pronksmedali sai kaela aga Eesti juunioride teatevõistkond koosseisus Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Lauri Tamm ja Oliver Rüster. Värskelt avaldatud edetabelis sai Eesti sellega 18. koha. Enim EM-medaleid teenisid Saksamaa (37 kulda, 36 hõbedat, 22 pronksi), Prantsusmaa (34-24-28) ja Itaalia (33-27-29). Kokku teenis vähemalt ühe medali 26 riiki.

Rahvusvahelises Euroopa Jalgratturite Liidu riikide edetabelis sai Eesti 240 punktiga 16. koha. Alade kaupa tulid punktid järgnevalt: maanteerattasport 72, BMX-kross 68, parajalgrattasport 52 ja maastikurattasport 48. Tabeli tipus on Prantsusmaa (770 punkti), Šveits (673) ja Saksamaa (666). Punkte andsid erinevate alade Euroopa meistrivõistlused, mis peeti eliit- ja noorsportlastele.