UCI VÕTTIS VASTU OTSUSED, MIS PUUDUTAVAD KÕIKI JALGRATTADISTSIPLIINE (VÄLJA ARVATUD MAANTEERATTASÕIT)

uci

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) võttis pärast maanteeratta distsipliiniga seotud otsuseid vastu ka teisi jalgrattadistsipliine puudutavad otsused.

UCI seab oma tegevuse prioriteediks sportlaste tervise ja turvalisuse ning sportliku võrdsuse. Seoses sellega on peatatud kõik UCI rahvusvahelise kalendri võistlused vähemalt kuni 30. aprillini 2020.

Ürituste/võistluste uute aegade taotluste puhul eelistatakse UCI Maailmameistrivõistluseid, UCI Maailmakarikaetappe, kontinentaalseid meistrivõistlusi, riiklike meistrivõistluseid ja UCI rahvusvahelise kalendri võidusõite.

UCI esitas Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele (ROK) ja Rahvusvahelisele Paraolümpiakomiteele (IPC) taotluse, milles palub peatada Tokyo olümpia kvalifikatsiooniperiood tagasiulatuvalt alates 3. märtsist mägirattasõidu, BMX krossi, BMX Freestyle ja para-jalgrattasõidu jaoks.

MAASTIKURATAS

2020 UCI Mercedes-Benz UCI maastikuratta maailmakarikas

  1. ja 22. märtsi Lousã’is (POR) UCI MTB maailmakarikavõistluse(DHI) esimene voor edasi lükatud. Uus kuupäev kinnitamisel.

2.-3. mail Mariboris (SLO,) UCI MTB maailmakarikavõistluste (DHI) teine etapp edasi lükatud. Uus kuupäev kinnitamisel.

9.-10. mail UCI MTB maailmakarikavõistluste (DHI) kolmas voor Lošinjas (CRO) korraldaja taotlusel tühistatud, ei toimu.

2020 UCI e-maastikuratta krossi maailmakarikavõistlused

17.-18. aprillil UCI e-MTB maailmakarikavõistluste teine etapp Ascona-Locarnos (SUI) ja kolmas voor 5.-6. juunil Bolognas (ITA) edasi lükatud. Uued kuupäevad kinnitatamisel.

2020 Enduro maailmakarikasari

28.-29. aprillil Enduro maailmakarikasarja esimene voor Manizaleses (COL), 4.-5. aprillil teine voor Farelloneses (CHI) ja 20.-24. mail kolmas voor Olargues (FRA) edasi lükatud. Uued kuupäevad kinnitatamisel.

  1. aasta UCI maastikuratturite Eliminator maailmakarikasari
  2. märtsil Dubais (AÜE) UCI maastikuratturite Eliminator maailmakarikasarja esimene voor ja 28. märtsil teine voor Barcelonas (ESP) edasi lükatud. Uued kuupäevad kinnitamisel.

BMX KROSS

17.-18. aprillil Manchesteri (GBR) UCI BMX superkrossi maailmakarikavõistlust viies ja kuues voor ning 2.-3. mail seitsmes ja kaheksas voor Papendalis (NED) edasi lükatud. Uued kuupäevad kinnitamisel.

BMX FREESTYLE

UCI BMX Freestyle Park et Flatlandi maailmakarikavõistluste esimene voor 3.-5. aprillil Hiroshimas (JPN), 7.-8. mail teine voor Puyangis (CHN) ja 21-22. aprill kolmas voor Montpellieris (FRA) edasi lükatud. Uued kuupäevad kinnitatamisel.

SISERATTASPORT

  1. aprillil Winterthuris (SUI) UCI siserattaspordimailmakarikavõistluste esimene etapp ja 25. aprillil Wendlingenis (GER) toimuv teine etapp edasi lükatud. Uued kuupäevad kinnitamisel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X