UCI TEEB KÄRPEID, VÄHENEB KA ALALIITUDELE ERALDATAV RAHA

Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) on ka sunnitud tulenevalt majandusseisakust tegema rahalisi kärpeid. Koroonaviiruse leviku tõttu on kolmandik kõikide distsipliinide võidusõitudest tühistatud või edasilükatud. Kõik UCI 130 töötajat on osalisel või täielikul puhkusel ning juhtkonnas ja valitud valitud liikmete hulgas tehti palgalangetus. Samuti kärbiti rahvuslike alaliitude solidaarsusprojektide summasid.
“Oleme kriisis, mida me ei ole kohanud alates Teisest maailmasõjast,” lausus UCI president David Lappartient. “Seisak mõjutab sportlasi, meeskondi, organiseerijaid, partnereid ning kõiki inimesi, kes on rattaspordiga seotud. UCI ei ole jäänud sellest puutumata, kaugel sellest. Edasilükatud olümpia ja paraolümpia, mitmed edasilükkamised ja tühistamised on avaldanud rattaspordile ja alaliidule suurt mõju.”
UCI avaldas hiljuti septembris Aigle-Martignys peetavate maanteesõidu maailmameistrivõistluste ajakava. Avapäeval, 20. septembril peetakse meeste temposõit, mis aga ei meeldi paljudele kommertstiimide juhtidele, kelle sõnul võinuks selle nädalavahetuse jätta vabaks World Touri võidusõitude tarbeks.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X