UCI mõistab hukka Venemaa ja Valgevene agressiooni ning kehtestas karmid piirangud

Ukraina ja UCI lipp
Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) mõistab kindlalt hukka Venemaa ja Valgevene valitsuste agressiooni ning olümpiarahu eiramise, millest lähtuvalt võttis UCI korralduskomitee vastu ühehäälselt otsuse, et Venemaa ja Valgevene koondised ja klubid ei tohi enam osa võtta UCI kalendrisse kuuluvatest võidusõitudest.
 
Lisaks võtab UCI ära rahvusvahelise litsentsi kõikidelt Venemaa ja Valgevene klubidelt, sealhulgas Gazprom – RusVelolt ja Team Vozrozhdenielt. Automaatselt on tagasi lükatud kõik Venemaa ja Valgevene klubide avaldused, kes soovivad end UCI klubiks registreerida. Kõik Venemaa ja Valgevene võistlused kustutakse UCI kalendrist, sh Venemaa ja Valgevene meistrivõistlused. Edaspidi on keelatud võistelda Venemaa või Valgevene sümboolikaga riietes, sh on keelatud kanda rahvusvahelistel võistlustel Venemaa ja Valgevene meistrisärke. Ühtki Venemaa ja Valgevene kohtunikku ei kutsuta edaspidi UCI sõitudele.
Küll aga võivad Venemaa ja Valgevene sportlased võistlustel osaleda rahvusvaheliste tiimide koosseisudes, kuid see peab toimuma neutraalselt. Korraldajatel palutakse tühistada kõik viited Venemaa või Valgevenega seotusele. Selline otsus põhineb kõigi huvide tasakaalu saavutamiseks, mis arvestab ratturite ja nende meeskondade lepingulisi õiguseid. UCI palub seejuures korraldajatel, pealtvaatajatel ja kaasvõistlejatel austada Venemaa ja Valgevene sõitjad neil võistlustel, kus neil on õigus osaleda. UCI korralduskomitee kehtestas veel erimääruse, mis võimaldab mitme kodakondusega Venemaa ja Valgevene litsentsiomanikel taotleda piiranguteta oma sportliku kodakondsuse muutmist.
UCI lisab, et juhul, kui riigid kehtestavad rangemaid meetmeid Venemaa ja Valgevene sõitjate või meeskondade osalemise kohta oma territooriumil toimuvatel võistlustel, siis kehtivad need reeglid UCI omade üleselt. Eesti Jalgratturite Liit (EJL) toetab UCI vastu võetud meetmeid ja järgib neid kuni Eesti Vabariigi valitsus või kultuuriministeerium pole karmimaid reegleid kehtestanud.
“Mul on väga kahju kõikidest inimestest hoolimata nende rahvusest, kes peavad sõja tõttu kannatama. Mul on kahju sportlastest, kes peavad eemale jääma oma põhitegevusest, kuid need otsused ja sanktsioonid on õiged ja need võiksid kohati olla isegi veel karmimad,” ütles Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand. “Venemaa ja Valgevene kodanikud peaksid vastu hakkama neile kahele terroristile ja tegema kõik, et see julm ja ebaõiglane sõda lõppeks võimalikult kiiresti ja võimalikult väikeste kahjudega.”
UCI ja EJL-i positsioon võib muutuda olukorra arenedes Ukrainas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X