UCI president soovib tulevikus näha kümnepäevast naiste Tour de France’i

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) president David Lappartient loodab veenda meeste Tour de France’i korraldavat organisatsiooni ASO, et praegune naiste ühepäevasõit muutuks tulevikus kümnepäevaseks velotuuriks.

Hetkel osalevad naised Tour de France’i ühepäevasõidul, mis kannab nime La Course. See peetakse täna meeste 13. etapiga samal rajal. 121-kilomeetrine distants asub edela-Prantsusmaal Pau linna lähistel.

Lappartient on pidanud arutelusid Tour de France’i korraldava organisatsiooni ASO-ga, et tulevikus peetaks naistele kümne etapiga velotuur, mis sobituks hästi kalendrisse Giro Rosa kõrvale, mis on hetkel üks mainekam naiste velotuur.

“Hetkel puudub naiste rattaspordis üks suur velotuur, mida on võimalik ülemaailmselt jälgida. Tour de France aitaks sellele kindlasti kaasa,” ütles Lappartient BBC-le. “Ühepäevasõit ei ole naiste jaoks kindlasti piisav. Et naiste rattasporti arendada, siis me peame jätkama ASO-ga läbirääkimisi ja loodan, et me jõuame tulevikus ühisele nõule.”

Esimene La Course’i nimeline võistlus peeti naistele 2014. aastal.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X