UCI plaan suurendada MK-etappide arvu mõjub valusalt väiksematele võistlustele

uci

Rahvusvahelisel Jalgratta Liidul (UCI) on plaan suurendada järgmisel hooajal cyclo-crossi MK-etappide arvu üheksalt 16-ni ja kõik need võistlused toimuksid pühapäeval. See tähendab, et paljud väiksemad jõuproovid on sunnitud oma traditsioonilisi võistluspäevi muutma.

Superprestige’i Gietenis peetav etapp on toimunud pühapäeviti ja korraldajad on UCI uuendustes pettunud, kirjutab Spordipartner.ee. “Laupäeviti ei tule publik kohale, seda on näha ka teiste võistluste puhul. Samuti on laupäeval raskusi vabatahtlike leidmisega ja vabade parkimiskohtadega,” lausus Gieteni etapi korraldaja Jantienus Warners. “Tänavu oli meil VIP telgis 600 keskklassi inimest, igaüks maksis pileti eest 50 eurot. Laupäeval ei tuleks nad kohale ja see paneks meile rahaliselt suure põntsu.”

UCI reformi üle avaldas pahameelt ka kolm esimest MK-etappi võitnud Eli Iserbyt ja cyclo-crossi legend Sven Nys. Nende hinnangul ei aita MK-sarja osakaalu suurenemine ala arengule kaasa. Olukorra muudab keerulisemaks asjaolu, et nii MK-sarja kui ka Superprestige’i teleõiguste omanik on Flanders Classic.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X