UCI kinnitas koha Eesti naismaastikuratturile Tokyo olümpiamängudel!

web 1920x1280 Janika uus

Täna kinnitas Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) Tokyo olümpiamängudele maastikurattas kvalifitseerunud riigid, mille hulgas oli ka Eesti. Võistluspunktide arvestuses on Eesti täna maailma reitingus 16. positsioonil. Olümpiale kvalifitseerus Eesti 17. kohaga.

Kolme aasta vältel aitasid Eesti naiste maastikuratta distsipliinile kvalifitseeruda Greete Steinburg, Mari-Liis Mõttus, Maaris Meier ja Janika Lõiv. Punktide kogumise hetkel oli teada, et Eestit läheb olümpiale esindama maastikurattur Janika Lõiv, Eesti meister aastatel 2018, 2019, 2020.

„Hea meel on, et me oleme Tokyos esindatud nii maanteesõidus kui ka maastikurattasõidus. Eriti rõõmustab, et meie naisratturite püüdluseid saatis edu ja Janika saab võistelda olümpiamängudel,“ ütles EJL-i president Raivo Rand.

Tokyo olümpiamängud toimuvad 23. juuli – 8. august, kus naiste maastikuratta võistlusele saame kaasa elada teisipäeval, 27. juulil kell 15:00 – 17:00 Jaapani aja järgi. Maastikuratta võistlus on olümpiamängude programmis alates 1996. aastast kui mängud toimusid Atlantas. Nüüd seitsmendat korda peetav maastikurattasõit toimub Tokyost väljaspool Shizuoka prefektuuris, Izu linnas sealsel MTB rajal, umbes 120 kilomeetri kaugusel pealinnast. Nii meeste kui ka naiste võistlused peetakse ühisstardist sõiduga 4,1 km pikkusel Izu maastikurattarajal, kus igal ringil on vertikaalne tõus 150 meetrit, kusjuures raja profiil on üks raskemaid olümpiaajaloos.
Naiste eliitklassi peamine favoriit on kahtlemata prantslanna Pauline Ferrand-Prévot (Absolute Absalon BMC), kes on kolmekordne XCO (cross-country Olympic mountain biking) maailmameister, lisaks sellele on ta võitnud viis maailmameistri tiitlit, neist kolm meeskondlikku XCO, üks maratoni maastikurattasõidus ja üks maanteerattasõidus. Viimasel võistlusel Tšehhis Nove Mesto MK etapil kukkus rattur juhtgrupis lühirajal võisteldes ja viidi kiirabiga haiglasse, mille järel suutis ta siiski hiljem veel edasi võistelda ja saavutada 4. koha. Samal võistlusel osales ka Janika Lõiv saavutades 14. koha, millega kvalifikatsioon lõppes. Teine favoriit on samuti prantslanna Loana Lecomte (Massi), kellel on kolm eliidi maailmakarika võitu, Maailma, Euroopa ja Prantsusmaa meister U23 2020

Lisaks Janika Lõiv´ule (Hawaii Express) esindavad Eestit Tokyo olümpiamängudel Tanel Kangert (Team BikeExchange) ja Peeter Pruus (Torpado Südtirol MTB Pro Team).

Olümpiale kvalifitseerunud riigid naiste eliidi maastikurattasõidus leiate siit

Fotol: Janika Lõiv koondise vormis. Autor: Madis Veltman.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X