UCI kinnitas, et espordi MM-i formaat muutub

Zwift-worlds-mens-23

Järgmise aasta 18. veebruaril peetakse kolmandat korda jalgratturite espordi maailmameistrivõistlused, mille formaat läbis rahvusvahelises alaliidus uuenduskuuri.

Jalgratturite e-spordi MM muudeti kolme-etapiliseks ehk mõõtu tuleb võtta „The Punch“, „The Climb“ ja „The Podium“ nimelistest üritustest. Esimene neist kujutab 13,8 kilomeetri pikkust võidusõitu, kus pääseb starti 100 kvalifitseerujat, kellest 30 pääseb edasi. Seejärel võisteldakse tõusul edasi-tagasi sõites. 8,5 kilomeetriga koguneb 162 tõusumeetrit. Sellest sõidust pääseb edasi kümme ratturit. Finaaletapil võisteldakse väljalangemissõidu põhimõttel kuni alles jääb kolm võistlejat, kes selgitavad omavahel maailmameistri.

„Uuendus muudab e-spordi MM-i kindlasti põnevamaks ja vaatemängulisemaks,“ avaldas UCI pressiteate vahendusel. „Uus formaat on nii naiste kui meeste võistluseks. Saja parema hulgas pääseb stardijoonele aga läbi kvalifikatsioonisüsteemi.“

Esimesed kvalifikatsioonid peetakse Zwifti platvormil juba sellel nädalavahetusel, kus selgitatakse välja 25 mees- ja 25 naisratturit, kes pääsevad MM-ile esindama oma riiki. Naiste kvalifikatsioonile saab kaasa elada laupäeval Eesti aja järgi kell 16 ning meeste omale pühapäeval Eesti aja järgi kell 16.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X