UCI KEELUSTAS RATTURITEL TRAMADOOLI KASUTAMISE

cw-doping-feature-703_80677102_184769542-630x420

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) teatas, et alates 1. märtsist 2019 keelas valuvaigisti Tramadool kasutamise.

UCI presidendi sõnul on Liidu ratturite hea tervis alati nende üks peamisi eesmärke olnud. „Kandideerides UCI presidendi ametikohale lubasin võistlustel ära keelustada Tramadoli kasutamise. Tänasel päeval võin uhkusega öelda, et Tramadol on 1. märtsist ratturitele keelatud. Tramadoli puhul on tegemist tugeva valuvaigistiga, millel esineb tugevaid kõrvalmõjusid nii ratturite tervisele, füüsilisele vormile kui võistluste turvalisusele üldiselt,“ David Lappartient.

Tramadool on tugevatoimeline tsentraalselt toimiv valuvaigisti, mille toime avaldub kiiresti ja kestab mõni tund. Taramadool on näidustatud mõõduka ja tugeva valu leevendamiseks.

Viimase nelja aasta jooksul on WADA (Maailma Andidopingu Agentuur) oma monitooringu programmis tuvastanud Tramadooli laiaulatuslikku kasutust just ratturite eliidi seas.

Seoses sellega on UCI-il õigus võtta kõigi UCI litsentsi omavatelt ratturitelt (12 h) enne nende võistluse algust vereproovi, et vältida Tramadooli kasutamist.

„Kindlasti võib Tramadooli kasutamise keeld säästa nii mõnegi sportlase tervist olukorras, kus muidu mindaks võistlema olenemata vigastusest valuvaigistite abil. Taolisi juhtumeid pole minu hinnangul rattaspordis palju, aga parem keelustada kui seada liiga agaraid sportlasi ohtu,“ kommenteeris Eesti kuni 23 aastaste maanteeratturite koondise juhendaja Rene Mandri UCI poolt tehtud muudatust.

Eesti Jalgratturite Liidu peasekretäri Urmas Karlsoni sõnul on UCI poolt tegemist tänuväärse sammuga. „See on märk UCI ametnike vastutustundest ala õigel kursil hoidmisel. Selliste otsustega  kaitstakse rattasporti ning selles osalevaid sportlasi võimalike tormituulte eest, mis võivad kaasneda uute medikamentide kasutuselevõtuga,“ lisas Karlson.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X