UCI avalikustatud protokollis peavad ratturid moodustama võistlustel “mulle”

uci

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) avalikustas maanterattavõistluste jaoks mõeldud ohutuse protokolli, mida tuleb rahvusvahelise hooaja jätkudes järgida, et koroonaviirus taas levima ei hakkaks.

Mõned reeglid on seejuures kohustuslikud ja teised soovituslikud, mille puhul tuleb arvestada meeskondade ja ratturite riskiteguritega. Muude rattaspordi distsipliinide jaoks kohandatakse reegleid lähiajal.

Protokolli koostasid Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (WA) poolt koostatud rahvusvaheline töörühm. Rattaspordi töörühma juhtis UCI meditsiinidirektor Xavier Bigard. Koostatud protokolli järgi tuleb kindlasti järgida ka erinevate riikide kohalikke piiranguid. UCI sõnul puudutab protokoll eelkõige võistluskarusellis osalevaid inimesi, mitte fänne. Protokolli võidakse jooksvalt muuta sõltuvalt koroonaviiruse pandeemia sündmustest.

Protokollis on üldiselt sõnastatud kolm peamist põhimõtet. Esimese ja kõige tähtsama põhimõtte järgi peavad meeskonnad moodustama võistluste ajal isoleeritud “mullid” ehk teiste inimestega sel ajal kokku puutuda ei tohi. Võistluse ajal moodustuvad “pelotoni mullid”. Teine põhimõte toob välja kolm pandeemia taset, millest sõltub reeglite tugevus ning kolmas on seotud kohustuslike ja soovitustlike meetmete rakendamisega.

“See protokoll on jalgrattasõiduvõistluste jätkamise seisukohast oluline eriti meeskondadele ja korraldajatele,” ütles UCI president David Lappartient. “Mul on väga hea meel professor Bigardi juhitud töörühma ja nende soovi üle leida tõhusad lahendused, mis võimaldasid koostada selle protokolli ligi kuu aja jooksul. Erinevad piirangud sõltuvad erinevate riikide seadustest ja piirangutest ning neid tuleb protokolli järgides arvestada. Antud lahendus on järjekordne samm meie spordiala taastamise suunas.”

World Touri kalender saab uuesti hoo sisse 1. augustil, mil ratturid võtavad üksteisega mõõtu Itaalias kuulsal Strade Bianche võidusõidul.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X