UCI AVALIKUSTAS WORLDTOURI VÕISTLUSKALENDRI 2020

uci

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) avalikustas 5. mail koroona epideemia tõttu tehtud UCI WorldTouri 2020. aasta kalendrimuudatused.  Esialgu planeeriti uus võistluskalender avalikustada 15. mail, kuid olles konsulteerinud erinevate erialaspetsialistidega ning võtnud arvesse koroonaga seotud kiireid arenguid, leidis Liit, et neil on piisavalt teavet teha seda varem. Ühtlasi tuletab UCI meelde, et olukord on muutuv ning võimalik, et kalendrit on vaja veelkord muuta.

Praeguse kalendri järgi jätkub rattakalender 1. augustil võidusõiduga Strade Bianche ja lõppeb 8. novembril sõiduga Vuelta Espana. Hooaega mahub 25 võidusõitu, mille hulgas on 17 ühepäevasõitu ja 8 velotuuri. . Võistluskorraldajad on teada andnud kuue võistluse ära jäämisest sel hooajal: E3 BinckBank Classic (Belgia), Tour de Romandie (Šveits), Tour de Suisse (Šveits), Volta Ciclista a Catalunya (Hispaania), Itzulia Basque Country (Hispaania) and Donostia San Sebastian Klasikoa (Hispaania).

Vaatamata piirangutele on uue kalendri ülesehitusel püütud arvestada sellega, et oleks erinevaid võimalusi erinevat tüüpi sõitjatele.

UCI WorldTouri kalendri uued kuupäevad:

 1. august: Strade Bianche (Itaalia)

     5.-9. August: Tour de Pologne (Poola)

 1. august: Milano-Sanremo (Itaalia)

     12.-16. August: Critérium du Dauphiné (Prantsusmaa)

 1. august: Prudential RideLondon-Surrey Classic (Suurbritannia)
 2. august: Bretagne Classic – Ouest-France (Prantsusmaa)
 3. august -20 september: Tour de France (Prantsusmaa)
 4. – 14. September: Tirreno-Adriatico (Itaalia)
 5. september: Grand Prix Cycliste de Québec (Kanada)
 6. september: Grand Prix Cycliste de Montréal (Kanada)
 7. september – 3. oktoober: BinckBanki tuur
 8. september: La Flèche Wallonne (Belgia)
 9. – 25. Oktoober: Giro d’Italia (Itaalia)
 10. oktoober: Liège-Bastogne-Liège (Belgia)
 11. oktoober: Amstel Gold Race (Holland)
 12. oktoober: Gent-Wevelgem Flandria väljal (Belgia)
 13. oktoober: A Travers la Flandre (Belgia)

15.-20. Oktoober: Gree – Tour of Guangxi (Hiina)

 1. oktoober: Tour des Flandres (Belgia)
 2. oktoober – 8. november: Vuelta Ciclista a España (Hispaania)
 3. oktoober: Driedaagse Brugge-De Panne (Belgia)
 4. oktoober: Pariis-Roubaix (Prantsusmaa)
 5. oktoober: Il Lombardia (Itaalia)

Riiklikud meistrivõistlused peaksid toimuma ajavahemikus 20. – 23. august, aga riiklikel alaliitudel on võimalus pakkuda augustikuu sees alternatiivseid kuupäevasid, mis ei tohi aga kokku langeda UCI kalendriga.

„Proovisime koostada võimalikult atraktiivse ja mitmekesise võistluskalendri, mis oleks samas võimalikult realistlik ja ühtne. Tahtsime selle kinnitada nii varakult kui võimalik ja viia see kooskõlla pandeemia arengu kohta saadud infoga. Vähemalt on ratturitel, võistkondadel ja korraldajatel nüüd kuupäevad, millega teavad oma plaanide tegemisel arvestada. Tänan kõiki vastutustundliku käitumise ja kannatliku meele eest. Ühtlasi tuletan meelde, et kõigi osapoolte tervis on, ja jääb endiselt meie prioriteediks ning võtame ka edaspidi arvesse maailmas toimuvaid  arenguid,“ kommenteeris UCI president David Lappartient.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X