UCI avalikustas kontinentaaltiimide nimekirja, Eesti tagasi maailmakaardil

balticchaincyclingvorm

Rahvusvaheline jalgratturite liit (UCI) avalikustas kontinentaalsete profitiimide nimekirja, kus sätestatud nõuded täitis üle maailma 113 tiimi.

Üheksa aastase pausi järel leiab madalama kategooria profimeeskondade nimistust ka Eesti klubi – Tartu 2024 BalticChainCycling.com. Meeskonda veab peamänedžerina eksproff Rene Mandri. Eestil oli varasemalt profimeeskond ka aastatel 2004 – 2010 kui Jüri Savitski eestvedamisel tegutses Kalev Chocolate Team.

Tartu 2024 BalticChainCycling.com on oma olemuselt puhtalt järelkasvumeeskond, kuhu kuuluvad eranditult alla 23-aastased ratturid. Koosseisus 11 sõitjat Eestist (6), Lätist (3) ja Soomest (2). Viimase täiendusena lisandus vahetult enne aastavahetust Gleb Karpenko.

Lähiregiooni riikidest on üks kontinentaaltiim registreeritud ka Lätis, kuid Amore E Vita meeskonna juhtimine on itaallaste käes. Sõitjatena on registreeritud viis lätlast, neli itaallast ja üks jaapanlane. Venemaal, Rootsil, Soomel ja Leedul kontinentaalse tasemega profitiime pole.

Kontinentaalse tasemega tiimide suurimaks väljundiks on 2. kategooria profisõidud. Ent kuna tiime on palju ja ühele sõidule pääseb reeglina vaid 20-22 meeskonda, on konkurents sõitudele pääsemiseks halastamatu. Eriti Kesk-Euroopas. Nimi ja tuntus maksavad. Eesti profimeeskonnal Tartu 2024 BalticChainCycling.com on selles osas kõik hästi, kuna nii Rene Mandri kui spordidirektor Jaan Kirsipuu tegemised on rattamaailmas teada-tuntud. Meeskonnal on mitmed ihaldatud kutsed võistlustele juba käes, aga päris mitmed „mammud“ on veel püüdmisel. Puhtalt tulemuste baasil U23 vanuseklassi tiimid kontinentaaltaseme tipptiimidega konkureerida ei suuda. Vähemalt esialgu mitte.

Eesti profitiimi esitlus toimub 2. veebruaril Tartus, Lõunakeskuses. Kõik huvilised on oodatud. Esitluse algusajaks kell 16.00.

BalticChainCycling pressiteenistus

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X