UCI avalikustas 2023. aasta BMX-krossi MK-sarja kalendri

EMV 2021 1.et B10 (002)

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) avalikustas teisipäeval, et BMX-krossi MK-sarja etapid toimuvad 2023. aastal Türgis Sakaryas, Hollandis Papendalis, Prantsusmaal Sarriansis ja Argentinas Santiago del Esteros.

Esmalt peetakse MK-sarja esimesed kaks vooru 3. ja 4. juunil Sakaryas, Türgi linnas, mis asub Istanbulist 150 kilomeetri kaugusel idast. Mullu võisteldi Sakaryas kahel nädalavahetusel.

Hollandi linn Papendal võõrustas mullu BMX-krossi maailmameistrivõistluseid ja on traditsiooniline võistlusareen MK-sarjale. Järgmisel aastal näeb BMX-krossirattureid seal võistlemas 24. ja 25. juunil.

Maailmameistrivõistlused toimuvad järgmisel aastal Šotimaal Glasgows ning peale seda jätkavad ratturid MK-sarja 23. ja 24. septembril Prantsusmaal Sarriansi linnas. Tegemist on uue võistluspaigaga, mis ei ole kaugel legendaarsest Mont-Ventoux’ mäest. 2019. ja 2021. aastal võisteldi seal Euroopa karikaetappidel.

Viimased voorud sõidetakse aga Argentinas Santiago del Esteros. Samas linnas on BMX-krossi MK-sarja etappe peetud ka aastatel 2013 – 2019. Argentinas võisteldakse 7. ja 8. ning 13. ja 14. oktoobril.

Mullu võitis meestest BMX-krossi MK-sarja prantslane Sylvain Andre ja naistest hollandlanna Laura Smulders.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X