Video

March 18, 2018

4min982

Greete Steinburg alustas hooaega 16.-18. märtsil Portugalis peetud UCI S2 kategooriasse kuuluval Pretorian Bike Race maastikuratta mitmepäevasõidul. Kolmepäevase võistluse raames pidid võistlejad läbima algselt 150km.

Võistluse esimese distantsina oli kavas 15 km pikkune proloog. Hea alguse järel hakkasid Eesti parimat naisratturit kimbutama tehnilised probleemid ülekandega ja viimane kilomeeter tuli läbida joostes. Protokolli sai Steinburg kirja kaheksanda koha ja kaotust etapi võitjale Rebecca Leaperile kogunes veidi alla kahe minuti. Teise koha teenis Naima Deisner ja kolmandaks tuli Joana Monteiro.

Kohe peale võistlust hakkas Steinburg otsima võimalust tehnilise probleemi lahendamiseks. Vahed olid väikesed ja Steinburgi põhidistantsid olid veel ees ootamas.

Järgmisel päeval maha sadanud lumi ja ainult kaks soojakraadi lükkasid 80 km pikkuse etapi algust pidevalt edasi. Lõpuks otsustas võistluste zürii selle asendada veidi muudetud kujul eelmise päeva proloogiga. Steinburgi hakkasid enne starti kimbutama samad tehnilised probleemid, mis päev varem ja kohalikud mehhaanikud ei suutnud kuidagi leida vastuseid tekkinud küsimustele. Seega oli Steinburg sunnitud startima varujooksuga, millel puudusid rajaprofiilile vajalikud käigud. Vaatamata magamata ööle, tõrkuvale tehnikale ja närvikulule suutis Eesti meister siiski sõita välja kolmanda aja, kaotades võitjale Kerry MacPhee’le 28 sekundit ja teise koha saavutanud Naima Madlen Diesner’ile kaks sekundit. Kokkuvõttes kerkis Steinburg kuuendaks ja ka üldarvestuse nihkus Steinburg parimatele lähemale. Probleemile uut lahendust otsima hakates leidis Steinburg selle ikkagi kodukamaralt. Pildid ja videod viisid lahenduseni, mille abil sai kohapeal vastavad muudatused teha ja kolmandal päeval probleemivabalt starti asuda.

Kolmanda võistluspäeva distantsiks oli algselt planeeritud 55 km. Kuna üldarvestuses olid vahed väikesed, siis oli tuuri lõpplahendus veel küllaltki lahtine. Steinburg ründas distantsi keskosas ja raputas konkrendid kandadelt, aga kogu etapile ja ka kogu võistlusele vajutas pitseri valesti märgistatud võistlustrass, mis kõik võistlejad rajalt eksitas. Etapi tulemusi ei suudetud fikseerida üheski punktis ja paremusjärjestus kuulutati välja kahe lühikese eraldistardist sõidetud etapi põhjal.

Kogu võistlust varjutas ekstreemne ilm lumesaju ja mõne soojakraadiga ja kindlasti andsid korraldajad endast parima, aga halbade asjaolude kokkulangemised kuhjusid. Sama võib ka öelda Steinburgi stardi kohta – halvad asjad kuhjusid ja loodetud tulemust ei suutnud ta realiseerida. Hea märk on aga see, et Steinburgi enda seisund on hea ja Euroopa meistrivõistlusteks valmistudes on tehtud õigeid valikuid.

Esimese võistluspäeva video. Greete finišit näeb video keskel:  https://www.facebook.com/pretorianrace2018/videos/152701672074896/

 


Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X