Tuleva aasta Tour de France tuleb erakordselt hõreda õhuga

Tour de France korraldajad avalikustasid lõppeval nädalal 2019. aasta velotuuri võistlustrassi, mille märksõnadeks on Eddy Merckx, hõre õhk ja kollane liidrisärk.

 Velotuur algab 6. juulil Brüsselist. See märgib austusavaldust Belgia rattalegendile Eddy Merckx´ile, kes pool sajandit varem, 1969. aastal võitis oma esimese Tour de France´i tiitli.Velotuuril on seitse mägist etappi, neist viis on mäkke finišiga ja kolm enam kui 2000 meetri kõrgusel üle merepinna asuva finišiga. Sellist kombot Tour de France´i lähiajalugu ei mäleta.

Mitmed soosikud üldvõidule, eesotsas neljakordse Touri võitja Chris Froome´iga märkisid kommentaarides, et kaalukeeleks saab tõenäoliselt faktor, kes talub altituudil sõitmist kõige paremini. Ees ootab rohkelt mägedelaagreid.

Tuleval aastal möödub 100 aastat kollase liidrisärgi sünnist. Ka seda üritatakse tähistada vääriliselt. On ju kollane liidrisärk Tour de France´i sünonüüm. Räägi Tourist ja seostad seda automaatselt kollase särgiga ning vastupidi.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X