Tuisk võitis peagrupi finiši, kuid ette jäi kolm jooksikut

Belgias Denderhoutemis peetud amatöörvõistlusel (1.15) Grote Projs Dakwerken Jacobs võitis Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk küll peagrupi finiši, kuid pidi siiski leppima neljanda kohaga.

Esimese koha teenis 93-kilomeetrisel võistlusel kolmeliikmelisest jooksikute grupist inglanna Monica Greenwood ajaga 2:23.41. Tema selja taga finišeerisid belglannad Saartje Vandenbroucke (+0.03) ja Hanna Theys (+0.06). Peagrupp lõpetas triost ühe minuti ja 21 sekundi kaugusel.

„Sõit nii raske ei olnud kui päev varem, aga ohtlik ja närviline siiski. Enesetunne seekord kõige värskem polnud, aga sõidu käigus läks paremaks,“ rääkis Tuisk. „Proovisin sõita pigem säästlikult ja mitte teha üleliigseid liigutusi ning sain sellega kenasti hakkama. Jooksikute mineku magasin maha, aga see oli ka sel hetkel, kui mul endal ohtlik moment oli. Rada läks kitsaks ja mulle lihtsalt vajuti nii tugevalt peale, et mul polnud enam ruumi. Panin otse üle äärekivi pauguga kõnniteele. Kuidagi püsisin ikka püsti ja sain postist, mis vastu tuli, ka täpselt mööda keeratud. Lenks läks viltu, aga õnneks püsis kinni. Pudelitest jäin samuti tol hetkel ilma ja seetõttu sõitsin 20 km ilma joogita kuni uue pudeli sain, aga suutsin sellest kõigest üle olla ja finišiks olin end uuesti kogunud.“

Tuisu järgmine võistlus on kavas juba tuleval laupäeval.