Tuisk võitis kolmandat aastat järjest Eesti meistri tiitli, Balti meistri tiitel läks Leetu  

Columbia-KiviEMVnaised

Columbia-Kivi Eesti meistrivõistlustel pälvis naiste üldarvestuses esimese koha kolmandat aastat järjest Aidi Gerde Tuisk, kes lõpetas Balti meistrivõistluste arvestuses kolmandal kohal.

Lätis Kuldigas toimunud 100-kilomeetrise grupisõidu otsustavad hetked toimusid viimasel tehnilisel 9,2 kilomeetri pikkusel linnaringil, kus tuli mitmel korral üle sõita ka munakivilõikudest. Grupifinišis näitas parimat tulemust Itaalia profiklubis Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano sõitev leedulanna Rasa Leleivyte (2:47.04). Teise koha sai varem Itaalia kodakodandsust omanud lätlanna Anastasija Carbonari (Valcar Travel&Service) ning kolmanda Tuisk, kes võidutses Eesti meistrivõistlustel kolmandat aastat järjest.

„Alguses oli üsna rahulik sõita. Kui suurelt ringilt tagasi keerasime, siis esimesel ringil üritati ja väikese vahega saadi eest, kuid siis anti järele ja sõideti koos jälle. Teisel ringil prooviti jälle, aga lõpuks jäi kõik linnaringide peale ja seal läks närviliseks, kõik tahtsid ees olla. Seal oli kogu punt kõvasti ketis ja seal olidki kõige otsustavamad hetked,“ rääkis Tuisk finišis. „Ma ei pannud enne sõitu omale survet peale. Esimesel linnaringil ei tundnud ma end hästi, aga selline tehniline ja munakividega ring mulle sobib.“

Eesti naiste üldises paremusjärjestuses said teise ja kolmanda koha sarnaselt Tuisuga veel 23-aastaste vanuseklassi kuuluvad Kristel Sandra Soonik ja Elina Tasane, kes lõpetasid vastavalt kuuendal ja seitsmendal kohal. Eliitklassis krooniti Eesti meistriks Ann-Christine Allik (Hawaii Express), kes oli üldarvestuses kümnes. Hõbeda ja pronksi said Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja Kai Luigend (Kelly Benefits Strategies/LSV).

Naisjuunioride Eesti meistri tiitli võitis teist aastat järjest Laura Lizette Sander (Pärnu Kalev Spordikool). Hõbemedali pälvis Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool) ja pronksi Karolin Surva (CFC Spordiklubi). NSen1 klassis võidutses Birgit Tito (Peloton), teise koha sai Mari Kruuser (TÜASK) ja kolmanda Tatjana Dobolina (Spordipartner).

Vaata järgi: https://sport.err.ee/media/video/23bc8553a4946e8e443f0bff79555a9d

Columbia-Kivi Eesti meistrivõistlustel grupisõidus on medalid jagada veel ainult eliitmeeste grupisõidus.

Tulemused siin

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Columbia-Kivi, AS Hepsor, Soela Rannamajad, Škoda Laagri, Moreen OÜ, Hearum, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Graanul Invest AS.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X