Tuisk teenis Hollandis paduvihmas peetud võistlusel 12. koha

Aidi Gerde Tuisk

Hollandis peetud Women Cycling Seriesi teisel etapil, Wim Hendriks Trofeel teenis Eesti valitsev grupisõidu meister Aidi Gerde Tuisk (Keukens Redandt Cycling Team) 12. koha.

109-kilomeetrisel võistlusel sõideti vihmasajus esmalt kaks suuremat ja seejärel kolm väiksemat linnaringi. Kahe jooksiku hulgast napsas endale võidu Marieke Meert (C.T. Belco/Van Eyck, 2:45.44), edestades Janet Hulzinga – Ketellapperit (WV De Kannibal) kahe sekundiga. Peagrupp kaotas võitjale 31 sekundiga ja sealt oli parim Femke Beuling (WV De Kannibal).

„Võistlus oli algusest peale närviline, sest teed olid kitsad ja kurvilised, samuti olid rajal mitmed munakivisektorid, kuhu kõik tahtsid esimesena peale minna,“ kirjeldas Tuisk. „Esimesel ringil ei toimunud palju rünnakuid, aga sellegipoolest sõitis grupp aktiivselt. Teisel suurel ringil olid mõned äraminekukatsed, aga ükski neist ei osutunud ohtlikuks. Proovisin ka ise koos kahe sõitjaga, aga me ei jõudnud suurelt grupilt eest ära sõita.“

„Linnaringidel muutus sõit veelgi aktiivsemaks ja oli mitmeid üritusi pundilt eest ära sõita. Enne lõppu õnnestuski kahel sõitjal vahe sisse saada,“ jätkas Tuisk. „Minul finiš ei õnnestunud, sest jäin täitsa karpi ja kui sealt lõpuks välja sain ning sprintima hakkasin, oli juba finišijoon kohal. Veidi jääb kripeldama, aga enesetunne oli kogu sõidu välte tugev ja see annab järgmisteks sõitudeks enesekindlust juurde.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X