Tuisk lõpetas AÜE velotuuril teist etappi järjest peagrupis

Aidi Gerde Tuisk

Araabia Ühendemiraatide velotuuri (2.WWT) teisel etapil (Al Mirfa Bab Al Nojoum – Madinat Zayed; 113 km) võidutses teist päeva järjest hollandlanna Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime; 2:28.08). Aidi Gerde Tuisk (Team Coop – Repsol) finišeeris peagrupis.

Wiebesi järel sai teise koha itaallanna Chiara Consonni (UAE Team ADQ) ja kolmanda koha prantslanna Clara Copponi (Lidl-Trek). Tuisk ületas lõpujoone 48. kohal.

„Päris kiire etapp oli,“ viitas Tuisk keskmisele kiirusele ca 45 km/h. „Sõitsime läbi kõrbe ning terve tee oli alla- või alla-küljetuul. Grupp läks mitu korda ribadeks, aga jooksis ikka uuesti kokku tagasi. Viimased kümme kilomeetrit olid aga otse vastutuult. Meil sujus tänane etapp tiimiga paremini, aga kahjuks sai seekord jaks varem otsa, kui olime lootnud. Tuul oli tugev ja finiš raske.

Velotuuri kokkuvõttes jätkab liidripositsioonil Wiebes, kellele Consonni kaotab 12 ja Rachele Barbieri (Team dsm-firmenich PostNL) 16 sekundiga. Tuisk (+0.22) kerkis 50. kohale.

Laupäeval on kavas velotuuri raskeim etapp pikkusega 128 kilomeetrit ja lõpuga Jebel Hafeeti tõusu otsas (10,8 km; 6,8%).

Foto: Karl Lima

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X