Tuisk kukkus Belgias ja kaotas üldarvestuses positsioone

Aidi Gerde Tuisk

Belgias jätkunud Baloise Ladies Touri (UCI 2.1) 3a etapil (Breskens – Knokke-Heist; 82,6 km) kukkunud Aidi Gerde Tuisk pidi leppima 67. kohaga ning langes üldarvestuses 22 positsiooni võrra.

Hommikusel etapil võidutses taaskord liidrisärgis võistelnud hollandlanna Charlotte Kool (Team DSM-Firmenich; 2:03.36), edestades seekord kaasmaalannat Lucinda Brandi (Lidl – Trek) ja taanlannat Emma Norsgaardi (Movistar Team). Teisel etapil kuuendana lõpetanud Tuisk kukkus seekord ning kaotas finišis võitjale kahe minuti ja 20 sekundiga.

Üldarvestuses esiotsas muutusi ei toimunud. Õhtusele temposõiduetapile läks liidripositsioonilt vastu Kool, kellest Brand jäi 20 ja Norsgaard 24 sekundi kaugusele. Tuisk jätkas võistlemist 53. positsioonil (+3.15). Õhtusel temposõidul on pikkust 17,1 kilomeetrit ning pühapäeval peetaval viimasel etapil 121,1 kilomeetrit.

Itaalias jätkus kuni 23-aastaste meesratturite 59. Giro Ciclistico della Valle d’Aosto – Mont Blanci velotuur (UCI 2.2), kus 172,5-kilomeetrisel mägisel etapil oli parim itaallane Sergio Meris (5:20.05; Team Colpack Ballan CSB). Iirlane Darren Rafferty (Hagens Berman Axeon) kaotas talle ühe minuti ja kaheksa sekundiga ning sakslane Mauro Brenner (Development Team DSM-Firmenich) ühe minuti ja 24 sekundiga. Frank Aron Ragilo (Development Team DSM-Firmenrich) jäi võitjast maha 19 minuti ja 21 sekundiga ning sai 32. koha.

Kokkuvõttes kerkis Ragilo 45. kohale, kaotades liidriks kerkinud Raffertyle 48 minuti ja 37 sekundiga. Teisel positsioonil jätkab enne viimast etappi võistlemist prantslane Alexy Faure Prost (Circus – ReUz – Technord; +2.44) ja kolmandal mehhiklane Isaac del Toro (A.R. Monex Pro Cycling Team; +3.19).

Velotuuri viimane etapp on samuti mägine ja võistlejaid ootab ees 109,7 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X