Tuisk ja Sander lõpetasid Belgia ühepäevasõidul 20 parema seas

Aidi Gerde Tuisk

Teisipäeval Belgias sõidetud ühepäevasõidul Egmont Cycling Race Women (UCI 1.2; 127,9 km) sai Aidi Gerde Tuisk (Keukens Redant Cycling Team) grupifinišis 14. ja valitsev Eesti meister Laura Lizette Sander (AG Insurance-NXTG U23) 18. koha.

Oma karjääri suurima võidu teenis 28-aastane ameeriklane Heidi Franz (DNA Pro Cycling), edestades Zottegamis lõppenud sõidul hollandlasi Scarlett Soureni (Parhotel Valkenburg) ja Danique Braami (Duolar-Chevalmeire Cycling Team).

Tuisu sõnul oli võistlus üsna närviline algusest peale ning linnaringideni, mida oli kokku viis ja pool, käis suur võitlus positsioonide pärast. Hea kohavalik oli oluline, sest linnaringi esimene pool käis kogu aeg üles-alla ja teine pool oli tehniline. „Olin linnaringidel alguses üsna hädas, sest enesetunne ei olnud kõige parem,“ tunnistas Tuisk. „Kolmandal ringil jäingi maha ja jäin peagruppi autode vahele püüdma. See oli raske, aga õnneks jõudsin ikka järele ja peale seda käis nagu plõks ja hoobilt oli parem olla. Viimase tõusu järel jäi finišini neli kilomeetrit. Peale kiiret laskumist oli palju kurve ja viimasest neist jäi lõpujooneni 200 meetrit. Terve grupp oli ketis, aga suutsin end hoida ette. Siiski oli jalg juba piisavalt väsinud, et sprinti ei jõudnud teha. Sellegi poolest olen 14. kohaga rahul.“

Kolmanda eestlasena stardis olnud Kristi Kuldkepp (Baloise-WB Ladies) tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X