Tugeva tuulega sõidetud Filter Temposõidusarja etapil Arukülas võidutsesid Kurits ja Ebras

Joonas Kurits TT

Kolmapäeva õhtul tugeva tuulega peetud Filter Temposõidusarja kolmandal etapil Arukülas võidutsesid rattadistantsil Joonas Kurits ja Elisabeth Ebras ning jooksurajal Janar Juhkov ja Marion Tibar.

Arukülas sõideti traditsioonilisel tagurpidi „L“-kujuga trassil 20 kilomeetrit. Oma vormi tulid testima teiste seas Team Ampler-Tartu2024 ratturid ning ülekaalukalt pälvitigi etapivõit, kui Joonas Kurits sõitis keskmise kiirusega 48,4 km/h välja aja 24.46. Ta jättis oma selja taha Mikk Baueri (+17,20) ning veel juunioride klassis ja hiljuti Tšehhis Rahutuuril esikümnesse jõudnud Frank Aron Ragilo (+42,36). Neljanda ja viienda koha jagasid omavahel Team Ampler-Tartu2024 ratturid Artjom Köster (+46,05) ja Erki Laanemäe (+1.12,75) ning kuuenda kohaga leppis pöördes kukkunud Vidrik Vaiksaar (+1.33,21).

Naiste seas tegi Arukülas oma tänavuse esimese etapi kaasa Ebras, kes ajaga 29.33 edestas sarja üldliidrit Karmen Reinpõldi 20 ja mullust võitjat Hanna Karoline Taaramäed 38 sekundiga. Neljandaks ja viiendaks jäeti välismaal UCI grupisõiduvõistluseid vältavad Mae Lang (+57,01) ja Aidi Gerde Tuisk (+2.44,09). Kuuenda tulemuse sai kirja triatloniradadelt tuttav Relika Toome (+2.58,08).

Viiekilomeetrisel jooksudistantsil näitas päeva kiireimat aega, 17.35, Juhkov, kes edestas teise koha saanud Kaido Vooglat ühe minuti ja 45 sekundiga. Üldarvestuses sai kõrge kolmanda koha naiste parim Tibar ajaga 19.32. Meeste pingereas teenis kolmanda tulemuse Joosep Lippus (+2.48,28). Ülekaaluka võidu saanud Tibarile järgnesid Iren Irbe (+1.46,26) ja Jana Väli (+2.18,03).

Filter Temposarja neljas etapp sõidetakse 1. juunil Ääsmäel, kus on kavas 25-kilomeetrine paarissõit, kuid startida võib ka individuaalselt ning kuuekilomeetrine jooksuvõistlus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X